PET víčka pro nemocné děti

Nově sbíráme i staré mobilní telefony pro nemocné děti

10. října 2013 v 13:37 | surpan
Dlouho jsem přemýšlel, po rozhovoru s jednou maminkou, pro kterou sbíráme vršky z PET lahví, jak pomoci nemocným dětem co nejvíc. Víčka jsou fajn, ale při ceně 6 až 7 Kč/kg co děti dostanou, to docela trvá a je to celkově náročné.
Proto jsem uvažoval jak sbírku zdokonalit, abychom mohli s Vámi pomáhat co nejvíce dětem v jejich nesnázích.
Pak mě napadlo, že hromada lidí má u sebe doma hromady starých mobilů, nebo je někteří vyhazují i do popelnic.


Proto mě napadlo, že začneme sbírat mobilní telefony (nesmí se jednat o domácí přenosné telefony) a to v jakémkoliv stavu. Mohou být zastaralé, ale také nefunkční, bez baterií, s prasklým displejem.
Za každý takový mobilní telefon dáme mamince nemocného dítěte 10 Kč. Nutné bohužel je, aby se maminka dostavila k nám na prodejnu s telefony, kde je vykoupíme a přímo ji vyplatíme peníze.
Více informací o sběru PET víček a sběru starých mobilů naleznete na webu, samozřejmě zde nechybí ani informace o dětech, kterým se společně s Vámi snažíme zlepšit a usnadnit život.
Na našich facebookových stránkách naleznete další informace, kdo se zapojil do sbírky a snaží se pomoci.
Takže pokud máte starý mobilní telefon, nebo ještě lépe více kusů, nebo máte možnost takové telefony sehnat po známých apod a máte chuť pomoci, stačí mobily donést na naší prodejnu Klimakom, Zámecká 4, Brno Chrlice, 643 00 nebo zaslat poštou.

Děkujeme za Vaší pomoc nemocným dětem

Sbíráme Pet víčka, co Vy?

17. září 2013 v 20:42 | surpan
Na internetu jsem viděl, že plno maminek sbírá víčka z pet láhví, pro svá nemocná dítka. Abych vysvětlil hned na začátku princip, tak Pet víčka se třídí podle typů plastů, které se pak ve velkém prodají firmě, která je zpracuje a vytvoří granulát pro další použití a výrobů jiných plastových výrobků. Za každé kilo víček z PET lahví dostaneme pro děti v průměru 6 až 7 korun, dle pohybů výkupních cen.
Protože ale plno maminek neumí udělat web nebo jej dostatečně nenaoptimalizují, aby byl vůbec vidět a protože když jsem začal sbírat, tak pokaždé sbírka skončila, zahájil jsem u nás ve firmě sbírku trvalou, tzn. že sbíráme pro víc nemocných dětí naráz a jak se posbírá dost peněz na pomůcky usnaďnující pohyb nebo rehabilitace pro těžce nemocné děti - což trvá hrozně dlouho zatím - tak se bude sbírat dál pro další a nepřijde na zmar ani jeden kus.
Proto jsem využil i svůj hojně navštěvovaný web, aby se nejen naši zákazníci zapojili do sbírání víček a pomohli tak dětem, které neměli štěstí a potřebují každou pomoc, když se stát a zdravotní pojišťovny o ně nepostarají dostatečně.
Aktuální seznam dětí pro které sbíráme je na mém webu.
Proto o tom píši i zde. Rád bych rozšířil množství lidí, kteří by sbírali s námí, proto prosím sbírejte a sdílejte tuto informaci dále. Vršky z PET lahví sbíráme na adrese Brno Chrlice, Zámecká 4, 643 00, mail na domluvu o doručení: fojtik@klimakom.cz
Pokud je pro Vás Brno daleko a rádi by jste někomu pomohli, je tu v republice bohužel velké množství dětí, které to potřebují a sbírá se na hodně místech. Děkuji
 
 

Reklama