Jak ušetřit - uspořit?

Proč se lidé mají mnohdy špatně

13. července 2015 v 9:18 | ZuVa
Všude vidím a slyším, máme se špatně, nemáme peníze, platíme vysoký nájem, máme dluhy, nemám za co dětem koupit boty a školní pomůcky, na dovolenou nikam nepojedeme. Toto je slyšet neustále ve vlaku, v autobusu, tramvaji v restauracích a zkrátka všude kam se podívám. Všichni si stěžují a naříkají. Ptám se. "Je to špatnou dobou, nebo je to lidmi?"


Celý článek je k dispozici na novém blogu: Proč se lidé mají mnohdy špatně

Zuno banka se prodává. Prodělává.

21. ledna 2015 v 11:01 | surpan
Včera se na veřejnost dostala informace, že nízkonákladová banka Zuno je na prodej. Majitel - Raiffaisen bank - tak odeslal nabídku konkurenci k odkoupení. Bance Zuno se bohužel nepodařilo prosadit, jak by chtěla, především s úvěry. Celkově Zuno má cca 250 tisíc klientů a poskytuje účet a internetbanking zdarma, také nabízí zdarma spořící účet s jedním z nejzajímavějších úroků od bank v Česku (článek o nízkonákladových bankách).


Prodej zaskočil majitele účtů, kteří zavalili Zuno dotazy týkajících se změn, které by to mohlo přinášet. Zuno na facebooku uklidňuje své klienty, že se nic neděje, že vše pokračuje nadále stejně a že i do budoucna se vynasnaží, aby se podmínky pro klienty nezměnily, ba naopak by se rádi dále rozvíjeli správným směrem.

Nelze samozřejmě počítat, že hned prvních pár let na trhu bude banka generovat zisky, především proto, že jako nízkonákladová neškube kliety za každou odeslanou platbu nebo vedení účtu.

Otázkou také zůstává, zdali oznámení o prodeji banky nezpůsobí obrovský odliv klientů a financí, kvůli nejistotě, která může zákazníky donutit změnit finační ústav.

Nelze tedy nyní nic jiného než čekat, kdo se Zuna ujme a doufat, že skvělá práce, kterou od svého vzniku v roce 2011 udělali, bude pokračovat i nadále. Banka totiž kromě účtů zdarma a úroků z uspořených peněz nabízí půjčky s jedním z nejnižších úroků na trhu (článek o porovnání bankovních půjček).

A hlavně, každá banka, která razí vedení účtu a posílání plateb zdarma, má u mě bod a měla by mít na trhu své místo.

Když je půjčka nutná

24. listopadu 2014 v 9:03 | surpan
Už nějaký ten pátek mě v televizi štve reklama od české spořitelny, kde z lidí dělají hlupáky. Nabízí skvělou půjčku, kde Vám z každé splátky ukrojí 5% a ty zúročí dalšími 5ti procenty. Lákadlo na vysoký úrok je úžasné, ale z pěti procent ze splátky? To už neví jak lidi víc obírat?


Celý článek včetně srovnání naleznete na novém blogu: Srovnání úroků bank - neplaťte víc, než musíte

Pokud uvažujete i o změně banky, kde nebudete muset platit poplatky, máme pro Vás článek o změně banky a o tom, jak je to jednoduché a výhodné - změna banky je výhodná: nechci platit poplatky.

 
 

Reklama