Argument: Brexit a rozpad EU potřebujeme k lepším zítřkům

18. června 2016 v 7:58 | surpan |  Argumenty
Silný diktát z EU, co všechno nemůžeme, kolik máme přijmout uprchlíků, kolik máme platit za každého nepřijatého uprchlíka, kolik čeho můžeme vyrábět a prodávat v EU, to jsou všechno důvody, proč jsou lidi naštvaní natolik, že si přejí nejen Bexit, ale i CZexit a rozpad unie. Jenže nejde zase jen o výkřiky lidí bez informací naočkovaných protievropskými médii?


Jaké mohou nastat následky rozpadu EU? Bez EU nebude pravděpodobně fungovat Schengen, tedy volný pohyb po zemích EU. Zároveň se obávám, že lidé pracující v zahraničí nemusí dostat povolení, pro nově žádající bude zase složitější papírování, aby v zahraničí mohl pracovat. Krom toho Německo se za každou cenu snaží udržet EU pohromadě. Má v ní své investice, Řecko pravděpodobně nebude splácet své závazky, nikomu nebudou moct diktovat, kolik přijme uprchlíků a pokud ne, kolik zaplatí za jejich nepřijetí. Pokud se zhorší ekonomická situace v Německu, dojde stejně jako při krizi ke snížení zakázek pro velkovýrobnu s názvem Czechia.

Krom toho mnohé z firem přijdou o dotace, které sice neuznávám a jsem proti rozdávání dotací firmám, které jsou v zisku (dotace by měli dostat pouze společnosti neziskové a vědecká pracoviště, kde nelze zajistit zisk, přitom je potřebujeme kvůli vývoji). Ale co se stane, když velká zemědělská firma přijde o obrovské dotace z EU? Nebude hrozit další propouštění?

Přiznám se, že jsem tohle téma moc nesledoval a bral jsem Brexit pouze jako nemožnou situaci. Jenže tato situace začíná být velmi reálná a některé diskuze, kde jsou všichni pro rozpad EU místo nějaké nápravy, aby nedocházelo k takovému diktátu a přešlapům, jsou mnohdy zaplněny hněvem bez hlubšího zamyšlení se, co všechno to může přinést. Pokud jsou mé obavy liché a rozpad EU nebude znamenat zhoršení situace pro mnohé lidi, šlo by o příjemnou zprávu, že se můžeme svobodně ale s rozumem rozhodnout, zda v EU setrvat, nebo nikoliv. Pokud by se ale situace většiny náhle zhoršila, jsem proti vystoupení z EU, jen je potřeba restart Bruselu.

Co si o Brexitu, CZexitu a vystoupení z EU myslíte Vy?
 

1 člověk ohodnotil tento článek.

Komentáře

1 Jana Jana | E-mail | Web | 18. června 2016 v 8:56 | Reagovat

Začínám to sledovat spíše z profesní stránky. Nám osobně by ve firmě výstup z EU neprospěl. Už tak máme problémy s exportem :) ale zase nedokazu posoudit to,co popisuješ ty a taktéž zaznamenávám více provystupovych řeči ...

2 Adina Adina | Web | 18. června 2016 v 10:01 | Reagovat

Nejvíc mě točí, jak jsou všichni najednou experti (poté co si přečetli pár novinových titulků) na mezinárodní politickou situaci.
Prostě EU je fraška. To víme všichni - i ti, co neviděli ani ty titulky. Bohužel rozpad tohoto cirkusu (ať už je jakkoliv k ničemu) by mohl vést k značným potížím - stejně tak pád EURA (o kterém se také dlouho spekuluje). Konec EU není univerzálním řešením na všechno zlo mezinárodní politiky.

3 JB JB | 18. června 2016 v 15:26 | Reagovat

Jak se teď říká: Neumím odpovědět. Nebo: Nevylučuju to. Nebo: Ještě se o tom pobavíme a vydáme stanovisko.

Jenom jsem četl docela vtipnej komentář, že na rozdíl od Brexitu by si CZexitu nikdo ani nevšiml.

Adina je nějak vysazená na média, haha... ale nejsou všichni špatní. Mám svoje autory, který beru. Čtu třeba Echo, dívám se na DVDT, pár novinářů ještě naštěstí existuje. Každej si nebude číst zápis ze zasedání vlády nebo analyzovat doma na kalkulačce vývoj HDP.

4 kouzelnakrajina kouzelnakrajina | Web | 18. června 2016 v 15:51 | Reagovat

Krasny blog :-)

5 surpan surpan | E-mail | Web | 18. června 2016 v 19:55 | Reagovat

[3]: Jn, byla by asi sranda, když bychom vyhlásili CZexit a půlka států Evropy by ani netušila, že jsme v EU a kde vlastně ležíme :-D

6 nar.soc. nar.soc. | 18. června 2016 v 20:45 | Reagovat

Historické pokusy o sloučení Evropy ( Karel Veliký, Papežové, Karel IV, Jiří z Poděbrad, Protestantská Unie, Hitler, SSSR) se neujaly. Tisíciletí evropských válek zmíněné projekty provázely. Měly skoro všechny stejný základ v lupičských okupacích, drancování a plenění. Teprve II. sv. válka a letadla ( dnes rakety ) vedou k rozmyslu. Evropa nemá jinou budoucnost než ve sloučení. Že to bylo, je a bude složité si musí každý přiznat. Naštěstí už žijeme v informační době, kdy lze mnohé podchytit na počítačích, kdy existují překladače k mezilidskému porozumění, kdy snad i děti v Evropě jsou vychovávány k nutné a prospěšné integraci. Samozřejmě se najdou kazisvěti ( Klaus s jinými podepsal přístupové dohody a pak kverulandsky začal věc napadat ). Heslo bouračka je hračka a stavění je trápení platí pro EU v plném slova smyslu. Díky NATO a EU žije Evropa už 70 let v míru. Díky míru má v ČR většina lidí vlastní bydlení, auto, koupelnu, bytové zařízení a věci se stále mění k lepšímu. Vzdělání, cestování, příjem informací ze světa, spojení přes kontinenty skoro zadarmo nepřišlo samo. Jen hlupáky dobré píchá, chtějí něco a neví co, navíc to chtějí hned. Tak se uváděli komunisté a víme kam to přivedli. Budoucnost je v rozvoji EU, v mezilidských vztazích a obchodu, ve vzdělanosti, ale i v nutné obraně EU proti válečným přípravám a hlavně obrana všech jejich občanů před kriminalitou. Pokud je VB tak zpozdilá ( lordi plédovali pro Hitlera až nastala válka ) a chce opakovat minulé chyby, není jiná síla než rozum, aby blbce zpacifikovala.

7 Ruža z Moravy Ruža z Moravy | E-mail | Web | 18. června 2016 v 21:16 | Reagovat

Na EU mám názor takový: Má své výhody. My nedostáváme jen dotace, ale také platíme a ne málo. Spíš by to chtělo spravedlivě rozdělovat příspěvky- ty dotace, kam je třeba. Mimochodem neziskovým organizacím některým vůbec, dostávají dost a mnohdy není jejich práce nijak užitečná, co si budeme vyprávět. Průmysl, organizace, obchod jsou už tak majetkem cizích firem, že rozpad EU by hospodářství neprospěl. Opravdu jen přizpůsobení podmínek, příkazů, pravidel jednotlivým státům, národům, zvyklostem, nebazírovat na zbytečnostech a pak lze říci, že je EU užitečná.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama