Máme doma ducha

21. září 2015 v 9:47 | surpan |  Jen se vykecám
Nikdy bych si nemyslel, že tohle řeknu, ale asi máme doma ducha. Na duchařské báchorky sice něvěřím, ale poslední dobou se u nás v domě dějou dost divné věci. A už mi dochází nápady, jak si běžně některé události vysvětlit.


Řinčení skla
Když mě i přítelkyni v noci probudilo hlasité řinčení skla, mysleli jsme si, že buď někdo rozbil okno u nás nebo u sousedů. Prolezli jsme celý domek, byli jsme i venku, všechno jsme prohledali a nikde nic. Prostě žádné rozbité sklo. Kde se teda vzal takový neskutečný hluk, který pocházel pravděpodobně z našeho bydlení podle jeho síly a zbudil dva lidi naráz?

Chození po chodbě
Pravidelně se nám stává, že nás v noci budí nějaké zvuky. Ať už je to nějaká rána, rozbité sklo, nikdy jsme nic nenašli. Ale co je ještě víc nepříjemné je, když slyšíte na chodbě lidské kroky. Ani ne zvířecí, ale prostě lidské. Vyběhnu, že tam někdo je ale po nikom ani stopa. Ani světelné čidlo nereaguje. Ale jsou slyšitelné zřetelné kroky. A hned jak vlezu na chodbu, jako když utne.

Žaluzie
Na straně domku, kde jsou francouzské okna jsou bezpečnostní elektrické žaluzie. Večer je zatahujeme tlačítkem. Tak jako každý den. Tři samostatné tlačítka, tři žaluzie vedle sebe. Po tom, co nás v noci probudilo řinčení skla a prohlédli jsme celý domek, jestli se něco nestalo, kontroloval jsem i žaluzie a vše bylo v pořádku, byly stažené dole. Ráno byla jedna žaluzka v půlce. Jak je tohle sakra možné? Kdybych to sám v noci nekontroloval, řeknu si, že jsem to asi špatně zavřel. Ale i to není pravděpodobné, protože jsou všechny stejné a zavírám je společně a stejně dlouhým stiskem tlačítka.

Zavírání poklopu na WC
Ráno, když se doplížím na wc, když musím vstávat do práce, jsem rád, že stojím a nesnáším, když musím zvedat poklop záchodu. Takže ten necháváme nahoře už pěknou hromadu let. V posledních dnech, kdy se aktivita podivností dost zvýšila, se mi už dvakrát ráno stalo, že záchod byl zavřený. Byl jsem naštvaný na polovičku, proč to dělá? Jenže ona to nebyla a já v noci na wc nebyl. A nikdo jiný tady nebyl. Je tohle normální?

Ztlumení hudby a vypnutí repráků
Sedím si u počítače a poslouchám docela nahlas svou oblíbenou hudbu System of Down. Hudba se mi ale začala pomalu ztlumovat. Podíval jsem se tedy na hlasitost v počítači i v přehrávači a pořád stejné nastavení, kdy mi hudba docela řvala. Písnička už hrála jen "šeptem" tak jsem se podíval na ovládání bedniček a i tam bylo stejné nastavení hlasitosti. Ale vyplo se mi tlačítko, fyzické tlačítko na zapnutí repráků a repráky přesto potichu hrály. Tohle bych pochopil, ale to by se ztlumilo hned, ne postupně asi půl minuty. Co to do prdele je?

I když na duchy a podobné věci nevěřím, je mi to silně nepřijemné hlavně i proto, že mě to budí. Dům je starý a ty vydávají zvuky. Bohužel nepříjemné je i to, že tu kdysi jedna paní zemřela a za domem máme starý již dlouho nepoužívaný hřbitov a já mám z toho psaní trochu husí kůži. Je to nějak moc podivností za poslední týden a ani jednu jsme nebyl schopen rozumně si vysvětlit. Kdybych ty zvuky slyšel sám, řekl bych si, že mi buď už opravdu hrabe, nebo se mi něco zdálo. Ale to společné probuzení a vyběhnutí, co se kde děje, mi vrtá hlavou a vůbec se mi to nelíbí. Přesto je mi jasné, že to je souhra náhod a prostě nějak se to vysvětlit dá, jen netuším jak.

Co si o tom myslíte? Věříte na duchy, nebo je to úplná blbost a vše se dá nějak rozumně vysvětlit? Pro mě je to blbost a neuvěřitelná souhra náhod, ale začíná to být až nějak moc divné.

Přidáno 24.9.2015 v 21:42: Je to dobré, duch přešel k sousedům. Dnes mi paní sousedka říkala, že dnes ráno ve 3 hodiny slyšela náš budík a pak jak jsme chodili a mluvili.
Jenže starý řinčející budík nemáme, budí nás mobil velmi jemnou písničkou, pak jsme vstávali v 7 hod a v noci jsme únavou ani nevstali...


A ještě jedna věc "mimo mísu". Pokud by jste se chtěli trošku realizovat a pomoci hlavnímu hrdinovi v příběhu, nebo naopak mu trochu přitížit, mrkněte na příběh podle čtenářů, kde jednou větou navazující na celý předchozí příběh měníte život hlavního hrdiny a může se zapojit opravdu každý. Podmínkou je jedna věta do komentářů s navazujícím číslem a pokud nikdo 24 hodin nenapíše, hrdina umírá.
 

2 lidé ohodnotili tento článek.

Komentáře

1 Porcelánová panna Porcelánová panna | E-mail | Web | 21. září 2015 v 10:30 | Reagovat

Fůůů děláš si srandu že bydlíte u hřbitova?? Tam by mě nikdo nedostal. Já jsem posera jak sviňa a bojím se uplně všeho.
O duchy se zajímám, v podstatě jsem magor do mysticismu,a něco z toho co píšeš by mohla být náměsíčnost nebo jen zvuky starého domu ale to nevysvětluje uplně všechno. Lidi tvrdí že néé duchové nejsou ale něco opravdu vysvětlit nejde. Zkuste najít médium nebo kněze ;) Anebo jsem četla, že pro zjištění přítomnosti zlé síly je dobré umístit po domě boží předměty. Kříže s ježíškem apd.

2 Karma Karma | Web | 21. září 2015 v 10:34 | Reagovat

Souhra náhod? :D No teda nevím nevím. Já na duchy věřím, i když častokrát se to dá nějak vysvětlit logicky, málokdy to je doopravdy duch, nejsem si třeba jistá, jestli by duch mohl zvedat poklop od záchodu, ale na druhou stranu mi to přijde celkem dost nevysvětlitelné. No, rozhodně nezávidím. :D Celkem by mě to děsilo, já naštěstí s duchy nějakej ten pátek žádnou příhodu nemám.

3 surpan surpan | E-mail | Web | 21. září 2015 v 10:39 | Reagovat

[1]: No víc by mě děsilo doma mít křížky než občasné podivnosti :-D
Ale hřbitov se již asi 20 nebo 30 let nepožívá. Ale u hřbitovní zdi nám rostou obrovské ostružiny :-D

4 surpan surpan | E-mail | Web | 21. září 2015 v 10:44 | Reagovat

[2]: Hodně mě vyděsila hlavně ta žaluzie a to ztlumení repráků a až se mi nakonecy vyply fyzickým tlačítkem. Co sjem zapomněl napsat je, že se to stalo, když jsem tenhle článek psal večer a už i tak jsem měl dost husí kůži.
Některé věci jdou mimo mě, ale snažím se to pochopit a vysvětlil si to.

5 Ann Taylor Ann Taylor | Web | 21. září 2015 v 11:08 | Reagovat

Lidské kroky, zvuky dveří a podobné zažívám docela taky, ale začínám na to být zvyklá. Horší to bylo dřív, během puberty, kdy jsem je i vídala nebo mě několikrát probudil ledový dotyk, jednou dokonce mě i něco ledového zatahalo za nohu. Nemyslím si, že by to byly výplody fantazie, dost věřím tomu, že nějaká nevyrovnanost, zvlášť pubertální, může rozpoutat nějakou energii, a že spolu s pubertou to postupně zmizelo. Hřbitov máme taky nedaleko, dokonce stále funkční a jako malá jsem s tím měla pořádný problém, a přízemí už tu stojí víc než 300 let. Nic o tom nevím, ale jsem si dost jistá, že tu muselo pár lidí umřít, přece jenom rodinný, původně sedlácký dům, kde jinde by ti lidé umírali.
Asi to bude dlouhý, ale napadá mě několik vysvětlení - pár prvních věcí byla nějaká ujetá, ale vysvětlitelná náhoda, třeba jako ty zvuky domu, to je vždycky děsný, jeden čas to třeba vypadalo, že mi ze zásuvky jde vážná hudba, což mi vůbec nedávalo smysl, a pak se ukázalo, že se ten zvuk hodně, hodně záhadným způsobem nese od sousedů přes silnici a rezonuje právě v tom místě, kde je zásuvka. Ovšem vy jste začali věřit, že jde o duchovno, a tak se to stupňuje, podobně jako funguje placebo. V tom případě podle mě můžou dobře pomoct nějaké jednoduché návody jak se zbavit duchů, jako zapalovat nějaké vonné svíčky a tak, a když tomu opět budete věřit, tak to pomůže a časem na to zapomenete. Nebo tam skutečně něco je, protože věřím, že duchové existujou, i když nevěřím, že jako průhledná mlha v podobě člověka, kterým byli, a pak asi neuškodí najít někoho, kdo tomu rozumí. Ale tam je taky riziko, aby to nebyl šarlatán, co si účtuje tisíce. Každopádně nějaké snadné věci jako předměty, co mají fungovat proti duchům, nějaké svíčky nebo tak, to asi neuškodí.

6 Baruschka Baruschka | E-mail | Web | 21. září 2015 v 11:37 | Reagovat

Surpane, klid :-)
Jak přede mnou psala Ann, některé zvuky se podivným způsobem lámou a otáčí...
Já věčně slyším křik dětí, šílený pláč... Vstávám, abych zjistila, kdo mi vraždí dítě a on to je jen zvukový odraz od stěny bývalé fabriky o 100 metrů dál :-)
Řinčení skla už si tolik neužívám, co bydlím dole, ale stejně čas od času zařinčí, když projede nějaké větší auto...
To když jsme bydleli nahoře, tam jo, to byl slušný kravál a jednou nám dokonce popraskala celá zeď potom, co projelo auto...
Mimochodem, okenní tabulky dokážou taky krásně řinčet :-)
A jak sám píšeš, staré domy vydávají různé zvuky... Některé sténají, některé vržou...
Ty zvuky jsou i za dne, jen je člověk nevnímá :-)
Ovšem co elektřina a zvuk, to Ti neporadím...

7 Peťule Peťule | Web | 21. září 2015 v 11:38 | Reagovat

Já si tohle téma úplně neumím vysvětlit. Vlastně v něco věřím, ale neumím přesněji specifikovat "co".

Hodně blízká osoba tvrdí, že vidí duchy. Nejdříve mi volala úplně vyděšená, že jí někdo sledoval, když byla venku venčit psa... a tak, ty lidi se s ní údajně nevybavují. Prostě je pouze vidí. Jedná se pouze o vteřiny. A já také netuším, co si o tom myslet. Hrozně mi to nahání hrůzu.

Někdy jsou věci, které nelze vysvětlit...

8 surpan surpan | E-mail | Web | 21. září 2015 v 12:16 | Reagovat

[6]: Jenže to řinčení ve 3:48 hod, kde kolem baráku nic nejezdí ani přes den a bylo tak silné, jako by se u nás v domě v chodbě rozsypalo sklo. Ne jen, že se opře zcuk do skla. Jako by někdo prohodil cihlu oknem a to se úplně rozpadlo. O opření zvuku bych ani nepsal.

9 surpan surpan | E-mail | Web | 21. září 2015 v 12:16 | Reagovat

[7]: Jn, i když nevěřím, trochu mě tohle děsí, že by na tom mohlo něco být.

10 Ann Taylor Ann Taylor | Web | 21. září 2015 v 12:23 | Reagovat

[8]: Ještě mě napadá, že mohlo jít o nějaký menší, jiný a přirozený hluk a vám se oběma ve snu přetvořil do něčeho, co znělo jako rozbíjené okno. Občas se mi to stává, že ve chvíli, kdy mám lehký spaní, něco zahlučí, třeba i nijak výrazně a v jinou chvíli by mě to ani neprobudilo, ale já to zaslechnu částečně vzhůru, do snu, který se mi taky ještě zdá, se mi to promítne jako nějakej obrovskej randál, v tu chvíli se probudím a přemýšlím, jestli jsem to vážně slyšela. Ono okolí má na sny a probouzení obrovský vliv. V každým druhým filmu používají to, že na spící postavu volá nějaká jiná a jemu se zdá, jak ho ve snu někdo oslovuje taky, nebo se nám už stalo, že nám nad kolejí proletěl v noci nízko nějakej letoun a způsobil, že mně se zdálo, že padá letadlo a kamarádce v tu samou chvíli, že na nás Němci shazujou bomby (:D:D).

11 surpan surpan | E-mail | Web | 21. září 2015 v 12:25 | Reagovat

[10]: Oběma naráz? Jako fakt? to by byla pořádná haluz :-D. Ale já to slyšel i po tom, co jsem vstal z postele a šel se podívat, co se děje a pak to utichlo. Stejně tak jako chůze na chodbě, kde slyšíš kroky, lidské kroky a jak tam otevřeš, tak vše utichne a nic.

12 Ruža z Moravy Ruža z Moravy | E-mail | Web | 21. září 2015 v 13:29 | Reagovat

Jen taková otázka: Nebydlí u vás ještě někdo v bytě, není tam návštěva? Já zase skoro každé ráno slýchávala zvonek u dveří a nikdo tam nebyl, ani dole u dveří a muž tvrdil, že nic neslyšel. Přitom mne to vzbudilo tak, že jsem vyskočila z postele.Jo, něco nevysvětlitelného kolem nás určitě existuje, energie ani hmota se jen tak neztratí...

13 Ruža z Moravy Ruža z Moravy | E-mail | Web | 21. září 2015 v 13:30 | Reagovat

Poslouchej, dej si do aktuálních článků v nastavení aspoň 5, dá se jít pak lehce na ten pokračující příběh. Teď tam není...

14 fakynn fakynn | E-mail | Web | 21. září 2015 v 13:39 | Reagovat

Já jsem ráda, že konečně bydlíme v byte/domě, kde nikdo neumřel, protože jsme to vždycky tak schytali a vždy se něco dělo.
Věřím na ně, dokonce když jsme měli doma urnu babičky, tak se děli opravdu divné věci, když jsme si rozprášili, tak nic.
Když jsme bydleli v dalším byte, tak jsme zjistili, že se někdo přes xxx dlouhou dobu pověsil v našem obýváku, dokonce jsme tam měli jakého si "vymítače", nebo jak to nazvat, který nás toho měl zbavit, ale ne. V noci byly stále slyšet kroky, stále někdo jakoby škrábal zeď fuj.
V dalších dvou domech byli dříve Němci  a také se tam nedělo nic dobrého. Tam jsem dokonce viděla jednou i stín, ale to bylo v noci a furt si říkám, že se mi určitě něco zdálo.

Nebo se mi to zdálo pokaždé a já když byla vystrašená, tak jsem to pravdu viděla a slyšela, ale některý věci vysvětlit nedokážeme nikdo doma.

15 surpan surpan | E-mail | Web | 21. září 2015 v 13:39 | Reagovat

[13]: Myslíš na hlavní straně? Tam ho mám...

16 surpan surpan | E-mail | Web | 21. září 2015 v 13:41 | Reagovat

[12]: Bydlíme v domu, řadovém. Ve vedlejším nikdo nebydlí, jen tam má jedna duchodkyně sklad. Na druhé straně bydlí sousedi v důchodovém věku a nic se u nich nerozbilo. A zvonek jim nefungje, já taky zvonek nemám a ta vedle už vůbec ne :-D

17 Van Vendy Van Vendy | Web | 21. září 2015 v 13:50 | Reagovat

U nás asi taky straší, občas mám posunutý modem našikmo (normálně ho mám narovnaný, aby byl v lati s ostatními přístroji), nedávno se mi vypnul zvuk na reprácích, nastaveno v počítači a přitom nevím, že bych jej vypínala (ale v tom případě připouštím, že duch je prudce inteligentní a vzdělavatelný, kdoví, jestli mi zrovna nekouká přes rameno a nechechtá se škodolibě), občas někde něco bouchne nebo spadne - posledně jsem myslela, že mi žuchla na dno klece andulka, tedy ve smyslu že exnula navždy a spadla z bidýlka. Tomu by odpovídal i ten předchozí zvuk. Jenže andulka v poklidu seděla na bidýlku a obdivovala se v zrcátku. Tak nevím.
Praskání nábytku nebo stěn bych pochopila, ale občas se u nás taky stane něco divného.
Z tvého povídání trochu mrazí, ale nepodceňovala bych to.
Jen ti asi nedám návod, jak ducha vymýtit. Třeba si chce povykládat, ale neví jak.

18 surpan surpan | E-mail | Web | 21. září 2015 v 13:53 | Reagovat

[17]: Teda popravdě, kdybych si měl povídat s duchem, asi bych si myslel, že mi definitivně hráblo.
Doufám, že to bylo cokoliv, jen né nějaké nadpřirozeno. Zajímavé je, že to přišlo skoro po roce, co jsme se tam nastěhovali.

19 Ruža z Moravy Ruža z Moravy | E-mail | Web | 21. září 2015 v 13:54 | Reagovat

[15]: Jo v menu- září je, ale myslím to dole, když od komentářů jedeš dolů, jsou tam poslední aktuální články- ty tam máš dva, ale pardon, je to tvoje volba, nemám do toho co kecat, že?:o)

20 Ruža z Moravy Ruža z Moravy | E-mail | Web | 21. září 2015 v 13:55 | Reagovat

Už je jich tam víc- že tys to tam honem přidal?:O)

21 surpan surpan | E-mail | Web | 21. září 2015 v 13:56 | Reagovat

[19]: Ne, naopak, je to dobrý nápad, jen jsem nevěděl co myslíš, tak jsem šel do nastavení a byly tam jen dva články, tak jsem přidal. Děkuji za nápad. Snad to pomůže.

22 Ruža z Moravy Ruža z Moravy | E-mail | Web | 21. září 2015 v 13:58 | Reagovat

[16]: Když je ticho, je slyšet i chůzi vedle v domku, pootevřeným oknem třeba, možná v tom skladě někdo něco "hledal", my jsme měli jednou pod schody v paneláku starou prošívanou deku, kde se vyspal bezdomovec a vykradl sklípky, kde byly zavařeniny a uložené víno.

23 baji baji | E-mail | 21. září 2015 v 14:41 | Reagovat

Pokud ti duchové neubližují, tak se jich nemusíš bát. Nám se také z ničeho nic často rozezvučí skleníčky a přitom se nic v domě ani nehne, nic kolem neprojíždí, nebo za skleněnými dveřmi vidím postavu, když otevřu, nikdo tam není.U hřbitova jsem prožila celé svoje dětství, od té doby hřbitovy miluji.Ale v noci bych tam nešla.Nevím, jestli jsou, nebo nejsou duchové, ale nějaká síla existuje, tomu věřím a pokud mi neškodí, tak si jich nevšímám.

24 Mr.Markii Mr.Markii | Web | 21. září 2015 v 14:43 | Reagovat

Fascinující. Jak už tady někdo zmínil, mohla by to být náměsíčnost, ale že by jste vstali oba? To se mi nechce věřit.
Já osobně nebydlím někde blízko hřbitova, ale máme chalupu, která prakticky s hřbitovem sousedí. V naší chalupě, v domě, zemřela má teta a taky se tam dějí věci, které si nikdo z nás nedokáže vysvětlit. Ano já, ani moji rodiče. Strašidelnější je ještě černá barva. Skoro všechen nábytek v domě je černé barvy, především v mém pokoji. Vždy, když tam spíme, také slyším něčí kroky a to mám vždycky otevřené dveře od pokoje! Slyším i zvuky, ale myslím, že to je hluk bojleru, když v noci ohřívá vodu. Nevím, fakt nevím, ale vím, že od těchto věcí je dobré se držet dál... Nejsem pověrčivý, ale pro jistotu.

25 surpan surpan | E-mail | Web | 21. září 2015 v 14:52 | Reagovat

[23]: Nebojím se, jen je mi t hrozně nepříjemné. Kdyby to bylo pár věcí, tak to člověk přejde, ale v tak krátkém čase tolik? Je to divné.
Hlavně když se pak dovíš, že tam paní umřela a hlídal ji tam pak její vlčák...

26 Alfirin Alfirin | E-mail | Web | 21. září 2015 v 15:19 | Reagovat

Znám z doslechu podobný příběh, kdy dotyčným lidem prý pomohlo nechat si dům vysvětit farářem. Sama věřící nejsem a i tohle "strašení" bych přikládala souhře náhod, ale když má člověk aspoň pocit, že by to mohlo pomoct, tak to asi není úplně marné.

27 surpan surpan | E-mail | Web | 21. září 2015 v 16:01 | Reagovat

[26]: To by asi muselo být už hodně hustý, abych si sem zavolal faráře nebo nějaké médium. Nikdy neříkám nikdy, ale to bych se spíš odstěhoval.

28 surpan surpan | E-mail | Web | 21. září 2015 v 16:02 | Reagovat

Uvažuju, že dám na chodbu kameru a uvidíme, jestli se něco objeví.

29 Anchor Anchor | E-mail | Web | 21. září 2015 v 16:47 | Reagovat

U nás křesla, kroky... A co víc! V mém pokoji se v noci rozsvěcovalo světelné čidlo! Tak jsem ho vyndala a odmítám znovu zandat :D

30 Anchor Anchor | E-mail | Web | 21. září 2015 v 17:00 | Reagovat

[28]: Určitě! :)

31 surpan surpan | E-mail | Web | 21. září 2015 v 17:07 | Reagovat

[29]: To se ti vůbec nedivím.
Já si z toho kdysi u nás v bývalém nájmu dělal srandu, bo se nám na kuchyňské lince děl zvláštní ukaz a natočil jsem video a připravil efekty: https://www.youtube.com/watch?v=HuGKIpGJA6w

Ale to je vtipné jen do doby, než se začne opravdu něco dít...

32 porcelanovapanna porcelanovapanna | E-mail | Web | 21. září 2015 v 18:48 | Reagovat

[3]: Tak je to jasný. Straší ti doma protože kradeš hřbitovní ostružiny a mrtví je chtějí zpátky :D

33 surpan surpan | E-mail | Web | 21. září 2015 v 18:59 | Reagovat

[32]: Ještě jinak, ty ostružiny mají kořeny na hřbitově, ale rostou u nás. Možná já jsem ten duch :-)

34 Porcelánová panna Porcelánová panna | E-mail | Web | 22. září 2015 v 9:19 | Reagovat

[33]: Jo...tak hřbitovní ostružiny se Vám cpou pod nos a vy z nich máte halucinace.

35 Blanka Blanka | Web | 22. září 2015 v 9:38 | Reagovat

Dost velká souhra náhod...Já bych byla poprděná za ušima. Věřím,že existuje život po životě,takže i duchové.

36 surpan surpan | E-mail | Web | 22. září 2015 v 9:39 | Reagovat

[34]: Nebo je brzy začnem i vidět :-D

37 Porcelánová panna Porcelánová panna | E-mail | Web | 23. září 2015 v 10:31 | Reagovat

[36]: Nerozumím

38 surpan surpan | E-mail | Web | 23. září 2015 v 10:41 | Reagovat

[37]: No že pojídáním ostružin od hřbitovní zdi duchy nejen uslyšíme, ale i uvidíme.
Ale teď se to zase nějak zklidnilo.

39 Jana Jana | E-mail | Web | 23. září 2015 v 13:40 | Reagovat

Lehké seismické vlny? :D Ale jako já bych se asi pos*ala ... ;)

40 surpan surpan | E-mail | Web | 23. září 2015 v 13:52 | Reagovat

[39]: Zvuky možná, ale co ten zbytek? Kdyby spadlo samo víko od hajzlu, tak to by byla dobrá pecka.
No je to mazec, ale teď to zase utichlo, od pondělí jako když utne a nic se neděje, nic jsem neslyšel...

41 Jana Jana | E-mail | Web | 23. září 2015 v 13:53 | Reagovat

[40]: Já to tak mám s chrápajícím chlapem - někdy ho slyším přes dvoje dveře a jindy ticho po pěšine ... Jako nechci si připustit, že bys tam měl ducha, protože bych to neskousla a asi by to se mnou seklo, že vážně existují...

42 Porcelánová panna Porcelánová panna | E-mail | Web | 23. září 2015 v 20:08 | Reagovat

[38]: Ajo. Mno každopádně to ber s klidem nebo tě to dožene k psychologovi jako mě před lety. Abnormálně mě děsily zvuky v baráku u bývalého a nakonec jsem šla sama pro odborný posudek :D A doktorka se mi nakonec snažila vnutit fakt, že jde jen o kuny. Takže u Vás taky bydlí asi kuny ;)

43 surpan surpan | E-mail | Web | 23. září 2015 v 20:10 | Reagovat

[42]: S kunama dokonce spíme, chodí na chodbě :-D Ale tak je to lepší svést na kuny...každopádně od neděle úplný klid.

44 Porcelánová panna Porcelánová panna | E-mail | Web | 24. září 2015 v 11:09 | Reagovat

[41]: Existují :P

[43]: Já se kun bojím protože děsí :D

45 Jana Jana | E-mail | Web | 24. září 2015 v 11:38 | Reagovat

[44]: Snažíš se mne oddělat? :D :D

46 surpan surpan | E-mail | Web | 24. září 2015 v 21:41 | Reagovat

[45]:[44]:[29]:[26]:[17]: Je to dobré, duch přešel k sousedům. Dnes mi paní sousedka říkala, že dnes ráno ve 3 hodiny slyšela náš budík a pak jak jsme chodili a mluvili.
Jenže starý řinčející budík nemáme, budí nás mobil písničkou, pak jsme vstávali v 7 hod a v noci jsme únavou ani nevstali...

47 Porcelánová panna Porcelánová panna | E-mail | Web | 25. září 2015 v 8:31 | Reagovat

[46]: xD Tak to musela být paní sousedka maximálně potěšena

48 surpan surpan | E-mail | Web | 25. září 2015 v 8:42 | Reagovat

[47]: Měla radost, když jsem ji řekl, že u nás už nestraší, ale že to je teď u nich :-F

49 quick quick | 25. září 2015 v 21:31 | Reagovat

My jsme na vesnici měli hřbitov přes cestu za zahradou. Když jsem musela někdy večer pro něco s baterkou na zahradu, bála jsem se každého šustnutí, ale rodiče vždycky říkali, že mrtví neublíží, jen živí.
A kdo bydlí ve starých domech, myslím, že ve většině někdy někdo v minulosti zemřel.

50 barlie barlie | Web | 26. září 2015 v 15:48 | Reagovat

Podle mě duchové když se octnou v blízkosti elektronických přístrojů, tak je to zmate.. může to být v nějakých vlnách nebo tak, mě se takhle spousta elektroniky někdy přes noc chovala prostě "divně" třeba taky cca ve tři ráno jsem slyšela jako by někdo jezdil na rodopedu a taky tam nikdo jezdit nemohl.. každopádně husinu jsem u čtení tohohle článku měla taky

51 surpan surpan | E-mail | Web | 26. září 2015 v 20:10 | Reagovat

[50]: Zajímavé je, že to teď utichlo, jen ta sousedka teda slyšela od nás ve tři ráno starý budík, jak chodíme a mluvíme...
Většinu věcí se snažím si rozumně vysvětlit, ale když je toho tolik, co si nedokážu vysvětlil realisticky, tak mě to docela děsí.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama