Lidskost nebo blbost?

9. června 2015 v 13:41 | surpan |  Jen se vykecám
Humanita v Evropě přerůstá všechny meze. Evropský parlament nám přikazuje přijmutí skoro dvou tisíc uprchlíků ze zemí zmítaných válkami, ačkoliv je tady nikdo nechce. Je sice lidské pomoci těm, kteří trpí a potřebují pomoci, ovšem tohle nikdy nepřinese nic dobrého. Proč? Minimálně proto, že dojde k přílivu extrémistů, kteří budou jako spící buňky čekat až dostanou nějaký rozkaz.
Co je tedy hlavním humanitárním problémem v Evropě?

Uprchlíci nebo okupanti?
Jen co se dostali po moři na souš Evropy, začali dělat problémy. Nedávno jsem četl, že kamioňáci mají strach jezdit do Itálie, protože je tam napadají uprchlíci a snaží se dostat do nákladového prostoru, aby se dostali dál. Hlavní trasa uprchlíků je do Anglie, kde se chtějí usídlit. Hlavní problém budou tedy uprchlíci na západě.
Jenže pomoc bude problém. Všude se snažíme šetřit, tam se ušetří na nemocných, nebo prostě stát nezaplatí léčbu a musí se sbírat víčka a dělat sbírky na nemocné přímo u nás. Ale pak přijde humanita a my všichni budeme nuceni přijmout nové sousedy z rozvojových zemí, kteří nemají co ztratit a můžou toho hodně získat.
Za dlouhou existenci evropské kultury jsme museli nesčetněkrát bojovat proti muslimským zemím. Nyní je vítáme s otevřenou náručí a jim se v Evropě otvírají nové možnosti, které nebyl schopen zajistit ani sultán Sulejman. A to získat Evropu bez boje.
Nemám vůbec nic proti tomu, abychom v Evropě měli multikulturalismus. Naopak to může přinést zdravou toleranci mezi lidmi všech kultur a rozvoj lidstva. Ale je potřeba, aby se nemusela přizpůsobovat Evropa přistěhovalcům a uprchlíkům. Zákony tu jsou naše a když tu někdo chce být, měl by se jimi řídit stejně tak, jak se musíme řídit zákony v jiných zemích my.
Všimli jste si jedné důležité věci, třeba když zadáte do google vyhledávače výraz uprchlíci a budete chtít vidět fotky, že složení těchto "uprchlíků" jsou pouze mladí muži? Nejsou náhodou uprchlíci všichni? Ženy, děti, starci? Ale tam jsou pouze mladí chlapi? Jsou to tedy uprchlíci nebo naopak počátek okupace?
Pomoc uprchlíkům by měla být poskytována na jejich území, třeba pomocí vojska, které by se staralo o bezpečí obyvatel. Ale ne tak, že si je dotáhneme až před práh našich domovů a budeme jen čekat, kdy jej překročí. O tom, jaký průser z toho nakonec může být i u nás natočil video Tomio Okamura a rozhodně stojí za shlédnutí (s názory pana Okamury se ovšem neztotožňuji, neboť mi přijdou příliš radikální a nesouhlasím s nulovou tolerancí).


A co se asi stane, když v Africe zjistí, že tady poskytujeme imigrantům azyl, že jim zaplatíme nový život a jejich nezákonné jednání budeme ignorovat? Připluje k nám celá Afrika. Jupí.
Jak to může ale vypadat z druhé strany, jsem se zaměřil v článku: Deník uprchlíka

Matky, co si nadělají hromady dětí
Další situaci, kterou nechápu, je když si matka nadělá hromady dětí i když jednoduchou matematikou si může spočítat, že její plat a plat manžela stačí tak na jedno dítě, aby se měli aspoň nějak dobře. Přesto si nadělá 3 a víc dětí, nepočítá s žádným problémem, který může nastat, jako ztráta zaměstnání, nebo útěk chlapa a zůstává doma sama se svým jedním přijmem na tu hromadu dětí.
Když už neví, jak děti uživit, nabere si statisícové půjčky, o kterých ví, že je nemá z čeho platit. Pak když má dojít na placení závazků přijde i o poslední majetek v exekuci. No a pak si jde pobrečet do televize, jak se má špatně, že je na ní život zlej a že potřebuje lítost a příspěvek od lidí. Trochu dramatické hudby ve zprávách pomůže naladit náladu, že se máme všichni přihlásit na internetbanking a posílat tisícovky na pomoc.
Jenže opravdu je to správné, takto pomáhat lidem, kteří od samého počátku poprcávají jak králící bez ochrany a nadělají si dětí jako smetí, které pak nedokážou s jistou samozřejmostí uživit? Udělat dítě si umí skoro každý, ale pak jeho uživení hodit na společnost, která je přecitlivělá a prostě nemůže v tom nechat to nevinné dítě, které za nic nemůže a tvářit se, že je vše v pořádku? Tohle se mi opravdu nelíbí.

Nemocní
A pak je tu další kapitola. Nemocné děti a lidé, kteří opravdu potřebují pomoci. Jenže na ty pak nezbývají peníze. Stát na ně kašle, protože je potřeba zaplatit uprchlíky a dotace určeným firmám, ale tihle lidi si za to nemůžou sami a potřebují pomoc společnosti a nejlépe státu. Bohužel nemoc nikdo neovlivní, genetické problémy také ne. Těmto lidem musíme pomáhat, ať už finančně, nebo sbíráním víček z PET lahví, nebo když někoho takového máte v okolí, můžete mu pomoci i usnadněním práce, darováním jídla, pomůcek k usnadnění pohybu. To už je na každém z nás. Ale tady v tomto prostě vidím tu pravou lidskost, která by měla zapracovat a nedat jen na televizní bláboly. Tady by stát měl pomáhat a nejen ubírat příspěvky těm, kteří je opravdu potřebují.

Je tedy třeba umět oddělit lidskost od hlouposti, zrno od plev. Nestat se člověkem nelidským, ale přesto nebýt systémem zneužitelný kašpárek, co udělá vše, co mu televize nebo noviny vnutí.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 lady Lianna Ellusive lady Lianna Ellusive | Web | 9. června 2015 v 15:08 | Reagovat

Nemůžeme na sebe brát zodpovědnost za naprosto cizí lidi. Nastěhovat uprchlíky do Evropy jen proto, že se někdo na sílu a na moc musí montovat do cizích věcí a nutit cizím lidem svoji vůli, mi nepřipadá šťastné. Pomoct? Ano, ale nechat nám naši svrchovanost a neudělat z České republiky muslimskou jenom kvůli Unicefu.

2 surpan surpan | E-mail | Web | 9. června 2015 v 16:43 | Reagovat

[1]: Souhlas. My jsme stát, my máme naší kulturu, jsme i lidští, ale nejsme blbí. Když tohle bude pochopeno, pomůžeme.
Jenže my pomůžeme i když nám pak budou srát na hlavu.

3 naoki-keiko naoki-keiko | Web | 9. června 2015 v 16:51 | Reagovat

Zrovna dneska jsme se o tomhle bavily s kamarádkou- je to špatný, ne-li přímo alarmující.
Ještě bych možná neopomněla feťáky. Kdo všechno si uvědomuje kolik taková detoxikace a léčba u psychiatrů vlastně stojí? Navíc, když to většině (hlavně nezletilým, kteří tam bývají nedobrovolně) ani nepomůže a do pár měsíců jsou tam znova? Tu léčbu jim samozřejmě platíme my, daňoví poplatníci, aby se ti bídáci mohli něčeho bez ostychu napíchat a pak se šli vyčistit.
To samé s většinou anorektiček? Proč já mám platit léčbu nějaký káče, která neměla pevnou vůli a příliš často civěla do počítače na ANA blogísky a obrázky vychrtlých slečen. Proč to nemůžou zaplatit její rodiče, kteří si toho "nevšimli" ani po několika letech až už bylo pozdě?
Jestli lidstvo na něčem jednou havaruje, tak to bude toto.

4 reveriedreams reveriedreams | E-mail | Web | 9. června 2015 v 16:54 | Reagovat

Na jednu stranu, já ty uprchlíky chápu. Jsou zoufalí, na jejich místě bychom to dělali také. To, co je špatně, je rozhodnutí vlády, o tom, kam je dají. Když už, měli by je rozdrobit do více států než do několika, aby jich bylo v jedné zemi méně, a nedělali případné problémy.
K těm matkám- no, některé si nadělají děti právě proto, že za ně dostávají od státu dávky, případně od otce výživné, když se rozvedou. A pokud je chtějí proto, že mají děti rády...měly by si rozmyslet, jestli tak chudé děti budou doopravdy šťastné.
Pomáhat by se mělo všem. Ale lidé mají tendence to u jedněch hrotit, a na druhé zapomínat...

5 surpan surpan | E-mail | Web | 9. června 2015 v 16:55 | Reagovat

[3]: Ana blogy moc nechápu a myslím, že ani nikdy nepochopím, protože nechci :-). Ale to sociálně humanitární cítění začíná pěkně smrdět :-) Ale o nic nejde, stejně nakonec zaplatíme vbše, co si ti nahoře vymyslí.

6 surpan surpan | E-mail | Web | 9. června 2015 v 16:58 | Reagovat

[4]: Mě přijde že se pomáhá hodně, jen na nesprávných místech. A že je tady hodně vyžírek, které systému umí využít.
Jenže některé matky pak nepochodí, když jejich chlap uteče a místo výživného jim posílají leda tak prd, protože sami nepracují a žijí z dávek. To je pak super kombinace pro výživnou dramatickou reportáž :-)

7 :-) :-) | 9. června 2015 v 17:47 | Reagovat

[6]: Dramatické to teprve bude tak za dvacet let, kdy z těch dětí vyrostou rodičům podobní, nevychovaní a stát vycucávající jedinci. (Ale neříkám, že to tak musí být ve všech případech.)

8 Blanka Blanka | Web | 9. června 2015 v 22:18 | Reagovat

Tohle prostě nejde,však jsou úplně jiné mentality,kultury,apod.

9 Zoey Zoey | Web | 8. července 2015 v 12:04 | Reagovat

Nejsem ani na jedné straně. Jednou si představím jak tady budou, vyžívat z našich peněz ale pak si zase představím co kdybychom byli na jejich místě...taky bychom na tom byli podobně. Tohle je prostě něco co vyžaduje hodně času a...řešení nevidím.

10 Ne! Ne! | 8. července 2015 v 12:13 | Reagovat

Absolutně s Tebou nesouhlasím! I my jsme v období 2 světové války uprchlíci a nikdo se k nám takhle nechoval. A pokud díky ohniskům konfliktu vypukne válka tak možná i my budeme utíkat. Budeme my chtít aby se k nám takto ostatní země chovali? Ne!

Říká se že vždy prchá jen elita národa... Učenci, moudří lidé nebo prostě jen ti kteří si uvědomují že je nebezpečné v jejich vlasti zůstat.

Utíkají nevinní lidé kteří si nevybrali že se na jejich území bude válčit ale přesto kvůli rozhodnutí nějakého idiota je jejich země zmítána boji.

Vy by jste tam dobrovolně zůstali?
I přesto že by jste věděli že vám vlastně Smrt může kdykoliv vstoupit do domu? Ano, to může i v neválečných zemích ale představte si že jste matka nebo otec od rodiny a do domu vám vtrhnou vojáci a vy se budete moc jen dívat jak vám vraždí rodinu.

Vy by jste tam zůstali?

Samozřejmě, teď přijdou hrdinné řeči nebo bude tento komentář rovnou smazán... Jak jinak že? :-)

11 J.I.Jane J.I.Jane | 8. července 2015 v 12:25 | Reagovat

Já to prostě nechápu. Všichni sluníčkáři, rádoby humanitární dobročinné společnosti, které jsou pro přijmutí uprchlíků by se měli sakra zamyslet, protože nejspíš vůbec nechápou, co to islám je, co si sem pouštíme a co pomalu, ale jistě osídluje západní svět, náš svět. Hlavní nepřítel, proti kterému se vždy válčilo a bránilo, byl islám, muslimové. A teď? Jezdí sem po tisících, ve většině případů muži. Ženy zůstávají s dětmi ve válečných zónách, to je milé co?
Že je islám náboženství jako každé jiné? Dopr*ele s tím! Muslim může zabít kohokoli jen proto, že dotyčný byl nemuslim a je to v pořádku, protože tak je to napsané v jejich koránu. Muslim si může vzít devítiletou holčičku, znásilnit ji a je to v pořádku, ale když to udělá někdo u nás, je to pedofil a jde sedět (což JE v pořádku). Otec ukamenuje svou dceru za to, že si odmítla vzít nějakého bratrance o 45 let staršího, matky řezají svým dcerám klitorysy, stydké pysky a přijde jim to normální. Ženy se nesmí odhalovat na veřejnosti, ukáže kotník? Na pranýř a veřejně zbičovat. A mohla bych pokračovat do nekonečna...
Ptám se všech, kteří jsou pro pustit sem uprchlíky a s nimi i islám, opravdu chcete tohle? Aby takhle vyrůstaly vaše dcery a synové? Protože k tomuhle neodvratně směřujeme, oni se nikdy nepřizpůsobí, na to zapomeňte. To my se budeme muset přizbůsobit.

12 J.I.Jane J.I.Jane | 8. července 2015 v 12:31 | Reagovat

[10]: To si snad děláš srandu??!! (řekla bych, něco sprostšího, ale tohle je veřejná diskuze). Tohle nemůžeš srovnávat s 2. světovou válkou! Elita národa?! Viděl jsi ty uprchlíky, ty lodě, na kterých připlouvají, ty skupiny, co přelézají hranice?! Chlapy, muslimové, kteří nemají vzdělání, neumí náš jazyk, vyrůstají v tom, že my jsme prasata a není hřích naše muže pozabíjet a naše ženy znásilnit, očekávají, že jim tady postavíme mešity a necháme je zavést šaríju! koukni se do Anglie, Francie a Německa!? Už teď tam jsou města, části měst, které nejdou zkrotit ani policií, muslimové tam zavádějí svoje zákony a nikdo proti tomu nic nedělám, protože se jich bojí?! Takže nějakou svoji solidaritu si strč někam, žij týden v muslimské rodině a určitě tě přejde chuť pomáhat jim a nechta ať se tady zabydlují!

13 surpan surpan | E-mail | Web | 8. července 2015 v 12:32 | Reagovat

[10]: Nevidím důvod, proč bych mazal Váš názor, nebo proč bych útočil.

Já sdělil svůj názor, stejně tak jsem si rád přečetl názor Váš, jako si rád přečtu názory dalších.

Samozřejmě upoutávka na hlavní straně blogu je pořádně okořeněná, hodně tomu přidá i až trochu extrémistický názor pana Okamury.

Přesto si stojím za svým, že uprchlíkům, kteří utíkají ze své země proto, že jim hrozí smrt, bychom pomoci měli, ale nejlépe u nich, protože když si do Evropy nastěhujeme všechny, tak se to tady zhroutí.

Jenže mnohzí uprchlíci sem neutíkají ze strachu, ale pouze za lepším bohatším životem. Jenže neumí jazyk, neumí nic a jsou tu tedy kvůli štědrému sociálnímu systému. A my nemáme ani na to, abychom rozumně uživili naše nemocné děti a sbíráme víčka?

Kde vzali uprchlíci v přepočtu 125 tisíc korun za přepravení do Evropy? To tu nemá velká čst lidí. Jak to že na fotkách z uprchlických táborů mají uprchlíci Iphony? A když utíkám kvůli strachu ze smrti, nechám tam svou rodinu, nebo udělám vše, aby mohli se mnou? Proč je většina uprchlíků chlapi v produktivnm věku?

14 baruschkasf baruschkasf | E-mail | Web | 8. července 2015 v 12:33 | Reagovat

Docela dost mi vadí ten odstaveček o matkách :-)
Když jsem otěhotněla a nastoupila na mateřskou, po dvou letech jsem si pořídila další dítě a podnik, který mi držel místo, zkrachoval. A já byla matka bez práce. Na pracáku jsem byla poměrně dlouhou dobu a práce pro matku s dětmi fakt nebyla. Jo, ještě jsem mohla na dvanáctky, ale sorry, děti jsou fakt důležitější, než prachy na dovolenou a podobně...
No a ejhle, po třech letech na pracáku mi bylo řečeno, že mi nemůžou pomoct a jediný řešení, jak neumřít hlady, je pořídit si další dítě a dostávat zase normální mateřskou... V dnešní době je mnohonásobné mateřství mnohem výhodnější, než práce.

[10]: Obávám se, že s přílivem uprchlíků bude moct Smrt kdykoliv vstoupit do mého domu a já budu volit mezi útěkem a bojem za svůj život.
Ale vzhledem k tomu, že bydlím "v sociálně vyloučené lokalitě" mi nějaké to nebezpečí každý den tluče do oken.
A já můžu vzít nohy na ramena a opustit rodný dům, ale já tu zůstávám. Zůstávám a bojuji.

15 surpan surpan | E-mail | Web | 8. července 2015 v 12:44 | Reagovat

[14]: Ahoj, non to je útok jen na matky, které chtějí využít pomoci a sociálního systému, ne o těch, které se dostanou do průseru ne vlastní vinnou.
Chápu, že se tě to mohlo částečně dotknout, ale řešit svou finační situaci pořízováním si dalších a dalších dětí je přesně to, že děti musíš řešit přes prachy. Bez nich je matky neuživí. Neber to jako útok na tebe, problém vidím v těch, co si myslí, že jim všichni pomůžou a pobrečí si na Nově, jak se mají špatně.

Držím ti palce, ať se tvá situace zlepší a hlavně aby ve tvé lokalitě bylo už jen bezpečněji.

Dobrý lidí je pořád všude hodně, ale taky je hodně těch, co je pak zneužívají. A to mi na tom všem vadí nejvíc (odstavec o matkách byl produktem, který vznikl právě kvůli reportáži na nově).

16 Relle Relle | E-mail | Web | 8. července 2015 v 13:14 | Reagovat

souhlas, souhlas, souhlas; více není třeba dodávat.

17 Pražský poděs Pražský poděs | E-mail | Web | 8. července 2015 v 13:34 | Reagovat

Jo, super...
Takže někdo támhle riskuje život nebezpečnou cestou za lepšim bytim a vy byste ho s klidem poslali zpátky do sraček. Chci vidět, jak by bylo v jejich situaci vám vy hrdinové
Z těch blábolů ubohoučkého Pitomia se mi chce blejt. Je mi toho japončíka vlastně líto, vždycky mi ho bylo líto. Nebejt přijímanej ani bílýma, ani žlutýma, to rozhodně nemůže bejt příjemný. A co pak člověku zbejvá jinýho, než se dát do politiky a uboze doufat, že se těch populistických keců někdo chytí. Daří se, jak vidim. Přece nejlíp se vydělává, když si uděláme vlastníma silama společnýho nepřítele a tady je zcela jasnej. Hlavněže všichni nemaj rádi islám a přitom muslima viděli tak maximálně někde na obrázku. Bože, to sou plky, to sou plky...

[10]: tru

18 naoki-keiko naoki-keiko | Web | 8. července 2015 v 13:51 | Reagovat

[17]: Promiň, ale uprchlíci si to mají vyřešit doma, copak může Evropa spasit svět? Ne, nemůže, protože je to jen jeden kontinent a ten nepohltí ještě jeden další nebo i víc (Asii, Afriku) Procházela jsem si tvůj blog a kdybys přestala s tím pitím, možná by ses na to byla schopná podívat i jinak. Vždyť ani nevíš, která bije.

19 J.I.Jane J.I.Jane | 8. července 2015 v 13:54 | Reagovat

[17]: Jo, nemám ráda islám, nechci ho tady, výše máš uvedeny důvody, proč. Že jsem viděla muslima jen na obrázku? Jo to je taky pravda, viděla jsme fotky, jak střílejí do příkopu nevinné lidi, jen proto, že se nechtěli podřídit jejich menalitě a alláhovi, viděla jsem jejich fotky, kde se chlubí useknutými hlavami žen, které předtím znásilnili. Viděla jsem videa, ve kterých upálili, rozstříleli, nechali utopit a pověsili několik desítek lidí, jen tak, pro výstrahu, aby všichni věděli, co to islám je.
Ty jsi taky viděl medědda grizzliho maximálně na obrázku nebo v zoo...Ale vsadím se, že kdybys ho potkal na procházce v lese, taky by ses bál a nechtěl ho tady...

20 Rowan Rowan | Web | 8. července 2015 v 14:08 | Reagovat

Hm, tak uvedení na titulce mě přivedlo trochu v omyl a chvíli jsem tápala nad matkami s hromadou dětí, kde asi tak v těch válečných zemích berou půjčky. Ale došlo mi to :D
Článek je trochu zmatený, asi hodně myšlenek, co se snažilo prodrat do klávesnice, tomu naprosto rozumím. A vlastně souhlasím v mnoha bodech. Bohužel jsem tu dost bez zpráv a všechno ke mě plyne jen přes media typu novinky a facebook, ale docela žasnu, co se to s těmi uprchlíky děje. A přesně - co mě překvapuje nejvíc, jsou ty fotky mladých mužů. Tuhle se začli bouřit v maďarsku a vykřikovat aláh akhbar, chudáčci podvyživení. Popravdě, v tu chvíli jde moje relativně bezbřehá pacifičnost do háje a nejradši bych je hnala bičem hezky zpátky, odkud přitáhli.

21 agrrrefrit agrrrefrit | Web | 8. července 2015 v 14:14 | Reagovat

Tenhle článek se  mi absolutně nelíbí. Respektuju tvůj názor a chápu obavy, o tom žádná, ale tohle nenávistné odsuzování bez základních znalostí mezinárodního práva a popírání Základní listiny práv a svobod mě dost irituje. Ne tohle není mířeno proti tobě, ale proti panu Okamurovi, který si vzal za svoji kampaň vypíchnout nějaký problém a pak líbivými alibistickými argumenty manipulovat lidi k nenávisti (stačí si přečíst jeho volební programy). Jedna věc se mu upřít nedá, zná čecháčky.
Níže zkopírované (trochu zkrácené) je od pana Jana Böhma. Sama akoráte zpracovávám článek (chvíli mi to ještě potrvá), tak zde předávám tento text, který to docela pěkně vystihuje, jak se lidi díky své politické negramotnosti nechávaji oblbnout. Ne neříkám, že tato imigrace není problém a je třeba jej řešit. Jen bych si přála, aby lidi nejdřív zapojili mozek a přemejšleli, než vypustěj do světa něco tak štvavého.

"Každý člověk má právo žádat ochranu na území jiného státu (vychází to z Ženevské konvence z r. 1951 - http://www.osn.cz/wp-content/uploads/2015/03/uprchlici.pdf). Pro získání ochrany ve formě azylu musí být žadatel fyzicky mimo území svého státu, musí být prokázáno, že je ve svém původním státě objektivně ohrožen, a že nechce nebo nemůže přijmout jeho ochranu (pozn. státy většinou usilují, aby se tihle lidi vrátili zpátky). Z azylu jsou vyloučení konkrétní lidé (třeba váleční zločinci), nebo prostě ti, u koho se důvody pro azyl nepodaří prokázat. Všichni lidé mají ale právo na to, aby se možnost azylu prověřila, pokud o to požádají a během doby, než se jejich případ prověří, nesmí být poslání zpátky do země svého původu. Stejně tak nesmí být trestáni za to, že museli utéct (v téhle souvislosti je termín "nelegální migrace" naprostý nesmysl).

Podle Dublinské úmluvy (r. 1997) posuzuje žádost o azyl ten stát Evropské unie, do kterého přišel žadatel poprvé a není možné o azyl žádat ve více státech. (Jediná česká hranice mimo EU je na letištích.) Pokud se v průběhu šetření žadatel o azyl přesune jinam a je nalezen, vrací se zpátky do státu, kde se jeho případ šetří.

Problém je v některých případech: Když uprchlík spálí své dokumenty a není možné určit, odkud přišel. Když se stát zřekne lidí, kteří ho opustili a už je nechce zpátky (to dělá např. Írán).

Když se ukáže, že někdo na azyl právo nemá, má možnost získat jinou formu ochrany (tzv. doplňková ochrana) nebo jinak legalizovat svůj pobyt (různá víza atp.). Když žadatel nemá právo na žádnou formu ochrany a ani jinak nezlegalizuje svůj pobyt, je mu vydáno správní vyhoštění a výjezdní příkaz (a některé organizace pomáhají tomu, aby se tito lidé mohli dostat zpátky kam potřebují). Když není kam ho vyhostit, tak zpravidla zůstane kde je, dokud ho neobjeví policie, pak jde do vězení, pak ho zas po nějaké době pustí a tak se to točí dokola, dokud se nějaký způsob legalizace pobytu nenajde; případně taky stát může vyhlásit pro tyhle zacyklené případy amnestii.

Jen tak na okraj: Pokud se někomu nepodaří legalizovat svůj pobyt v zemi, není to automaticky gauner. S výše zmíněnými válečnými zločinci není samozřejmě vůbec co řešit. Hodně těch lidí se ale do ilegality dostává chybným nastavením systému. Česko má třeba neveřejný seznam tzv. „bezpečných zemí“, u kterých předpokládá, že tam lidem nic nehrozí, takže pro jejich obyvatele prakticky vylučuje možnost získat azyl. Stává se ale, že v určitých individuálních případech může o azyl žádat třeba člen minority, která je v jinak bezpečné zemi skutečně ohrožená.

Takhle chytrý jsem se nenarodil, v pondělí jsme si nechali v Lékaři bez hranic / Médecins Sans Frontières (MSF) udělat školení od lidí z Iom Prague a UNHCR Central Europe.

Lidé z UNHCR (agentura OSN, která tu dohlíží na dodržování ženevské úmluvy a pomáhá ji českým úřadům efektivně naplňovat) prý ještě nepotkali uprchlíka, který by znal sociální systém v zemi, kam míří. Natož aby si vybíral zemi podle toho, kde může systém nejlépe zneužívat.

Zemi si uprchlíci vybírají podle toho, zda už tam někoho znají a podle toho, zda je možné tam dostat práci. Aby se předcházelo tomu, že někdo bude azyl zneužívat k legalizaci svého pracovního pobytu (pro který jsou pracovní víza a jiné formy povolení), platí po podání žádosti o azyl na nějakou dobu zákaz pracovat. Česko v tomhle patří mezi nejpřísnější a mělo dobu zákazu na jeden rok (porovnejte s připomínkami, že uprchlíci nepracují). Protože rok je hrozně dlouhá doba a člověka to dost vyřídí, tak ve skutečnosti hodně žadatelů pracuje aspoň načerno (srovnejte to s připomínkami o lenosti migrantů ještě jednou). EU ale změnila pravidla a posunula horní hranici na 9 měsíců. Česko se drží nejdelší možné lhůty a nechalo těch 9 měsíců. Zajímavý případ je Německo. Tam si uvědomují, jak klesá počet obyvatel a vidí, že uprchlíci mají velkou motivaci pracovat a uchytit se a mohou tak být cestou k udržení konkurenceschopnosti, takže za snadnější podmínky přijímání migrantů lobbuje hodně průmysl. Doba, kdy žadatel o azyl nesmí pracovat, je tak pouhé tři měsíce. Mimochodem - Německo je pátá země v žebříčku uprchlíků na svém území a taky jediná evropská země v první desítce (https://en.wikipedia.org/…/List_of_countries_by_refugee_pop…).

Ad teroristi na lodích: Je to krajně nepravděpodobné, už jen proto, že teroristické organizace mají dost peněz na to, aby svého člověka poslali bezpečnou a nepříliš viditelnou cestou. Při cestě na moři spousta lidí zemře a kromě toho jsou všem hned po příjezdu snímány otisky prstů. Nejsem terorista, ale přijde mi, že tohle prostě neni efektivní způsob, jak se uvést na evropské pevnině."
(původní text: https://www.facebook.com/Cirrat/posts/10204573329719927?comment_id=10204573351840480)

22 surpan surpan | E-mail | Web | 8. července 2015 v 14:16 | Reagovat

[20]: Uvedení na titulce mi poslední dobou přijde poněkud bulvární. Pak přichází plno naštvaných čtenářů, co hned komentují a mnofy ani nečtou. Všiml jsem si to u více článků různých autorů.
Psal jsem to poněkud v naštvanosti a klávesnice mi nestíhala :-D.
Nejvíc mě překvapuje, jací lidé kážou o morálce a o tom, že bychom měli přijímat všechny uprchlíky do svých domovů. Čím větší fetka, tím víc keců o morálce. Nejsem proti pomoci lidem, pokud si pomoc zaslouží a nepřichází pouze z nataženou rukou.

23 surpan surpan | E-mail | Web | 8. července 2015 v 14:20 | Reagovat

[21]: Jej, takhle dlouhý komentář k tam krátkému článku? :-D
Já nikomu svůj názor nevnucuji, ale je můj, za pochopení děkuji. Ani netrvdím, že můj názor je ten jediný správný. A čím víc videí od pana Okamury vidím, tim víc si říkám, že to přehání. Nějaká nulová tolerance mi nepřijde férová.
A hlavní pravda toho všeho je ta, že uprchlíci nestojí o náš chabý sociální systém, ale chtějí čerpat pořádné sociání dávky dál na západ.
Děkuji za tvůj, ač nesouhlasný názor

24 agrrrefrit agrrrefrit | Web | 8. července 2015 v 15:02 | Reagovat

[23]: Za délku se omlouvám, jen jsem (ti) tu chtěla ukázat i tu protiváhu, to že rozhodování, co s nimi opravdu není snadné. Taky děkuji za respekt a pochopení :-)

25 simojo simojo | Web | 8. července 2015 v 15:03 | Reagovat

Já si o uprchlících myslím své a je mi jasné, že vetšina Čechů můj názor nesdílí. Jsme, i když se to nezdá, bohatá země, také díky Kalouskovi, kterého spousta lidí shazuje. Nemáme se až tak špatně a když Německo dokáže přijmout spoustu uprchlíků, tak my to dokážeme taky. Nemoci atd. vždyť to jsou taky lidi! Naprosto neadekvátní mi příjde přístup třeba Maďarů, co si chtěj postavit plot aby se k nim nedostali uprchlíci. Našel jsem pěkný článek, který si můžete přečíst, dokonale vykresluje můj názor:
http://www.g.cz/valkou-zmitanou-ceskou-republiku-opousteji-statisice-obcanu-ceske-uprchliky-afrika-nechce

26 Nekra Nekra | Web | 8. července 2015 v 15:08 | Reagovat

Taky jsem proti uprchlíkům. Některé rozdílné smýšlení ani nemůže v míru žít na stejné oblasti (naše práva vs. ponižování a týrání žen). Na přijímání uprchlíků mi vadí to, co taky popisuješ v článku - pomáhat by se mělo našincům a ne na jejich úkor přistěhovalcům, a to, že by se měli přistěhovalci tady líp než našinci, to je hrozná drzost (nízký důchody, neproplácení péče pojišťovnou).

27 BR BR | 8. července 2015 v 15:10 | Reagovat

Wow, jaké zaslepené nacistické kecy. Demagogie.

Hele, jsem právník a fakt nevíš, o čem mluvíš. Není to tak jednoduché, jako napsat článek na blog. A propó, ČR je jeden z nejvíce socialistických států ve světě. V USA se nehradí zdravotní péče vůbec. Takže jestli máš pocit, že se tady nepomáhá nemocným, běž si žít jinde, nejlépe s rakovinou. Nikdo ti nepomůže a neošetří tě.

Hehe, ty matky si to dítě udělaly samy. Asi nějaká úrodná masturbace. A ještě měly počítat s tím, že jim chlap uteče, protože on se přece neangažoval.

28 surpan surpan | E-mail | Web | 8. července 2015 v 15:30 | Reagovat

[27]: Mám opravdu rád kecaly tvého typu. Vše je hned rasismus, nacismus, přitom je to jen obyčejný strach lidí z něčeho, co znají z televize, z novin.

Také se mi líbí, jak hned útočíš, ale nepodepíšeš se, nedáš mail. To je vyřčení názoru, za který se bojíš nebo co?

Já jsem Čech, žiji tady, platím si zdravotní pojištění, proto nevidím důvod, proč bych neměl být ošetřen. Srovnáváš jablka a hrušky.

A matky si to neudělaly samy. To nikdo netvrdí, ale to jen nechápe tvá nadutost. Jen prostě hledáš další možnost k léčení mindráku. To, že tu jsou muži, kteří se nestarají o své potomky je ale jasné a myslet si, že každý chlap je dokonalý a nadělá si 5 dětí i když nikdy nepracoval, že ty děcka s ženou uživí, je částečně i problém ženy. Peníze nejsou vše, ale když nemám na antikoncepci, nebudu mít ani na uživení děcka.

29 Pražský poděs Pražský poděs | E-mail | Web | 8. července 2015 v 16:01 | Reagovat

[18]: Jajks, určitě. Vyřeště si to doma u vás a pochcípejte přitom.
Procházela sem si tvuj blog a kdybys přestala s těma japonskýma pohádkama pro děti, možná by ses na to byla schopná podívat i jinak. Vždyť ani nevíš, která bije. A to opravdu nevíš. Hlavněže budeme tady v tom našem maličkym Česku hezky bez zlých cizáckých a černých věcí, protože kdo ví, co by nám udělali s naší kultůrou. Přestaňte žít už ve středověku, multikulturalismus tady funguje už nějakých pár stovek let. Kdyby ne, tak sme všichni blbý, nevíme nic vo světě a zdegenerovaný z toho rozmnožování se mezi sebou v malym společenství.

[19]: Kdyžs viděla muslima jenom na obrázku, tak to se radši běž zpátky zahrabat a nevyjadřuj se k tématu. Mimochodem, to asi nebyly obrázky muslimů, ale spíš islámských radikálů, jen tak pro zajímavost. O islámu víš tim pádem asi tak tolik, jako já o astrofyzice- uplný hovno.
Mědvěda grizzlyho sem vidělA  i naživo náhodou. A dokonce ve volný přírodě. Nesedim totiž jenom tady na evropskym písečku a nenadávam na všechno ostatní a daleký. Jak kurva vůbec souvisí medvěd s tématem? Tim, že je chlupatej? Sou muslimové taky chlupatý? Když sečteš počet chlupů medvěda a počet chlupů průměrnýho muslima, číslo vydělíš šest set šedesáti šesti, tak dostaneš tři. Tři je počet svatozáří, který by měl Ježíš, kdyby měl dvě svatozáře navíc. Náhoda? Nemyslím si... Asi takhle vidim tvojí logiku. Nehledě na to, že klitoris se píše s i a rozeznávat rody ti asi taky dělá problém. Ale islám je podle fotek radikálů špatnej, jojo. Bože, do čehos to duši dal...

[21]: Ámen, ať žije mozek a porozumění.

30 surpan surpan | E-mail | Web | 8. července 2015 v 16:55 | Reagovat

[29]: Ale no ták, trochu slušnosti by neuškodilo. Každej má nějakej názor a protože rád čtu tvé komentáře na svém blogu, i když nejsou souhlasné, nerad bych tě bloknul.
Multikulti tady může fungovat v rozumném množství, pokud nebudou nově příchozí jen přítěží pro nás všechny. Pak budou vnikat nepokoje, škatulkování a nulová tolerance Okamury, což je podle mě dost přehnané, i když tady uprchlíky nechci. Ale s rozumem.

31 assys_ assys_ | Web | 8. července 2015 v 17:43 | Reagovat

No já myslím, že obě strany mají své pro a proti. Myslím, že není správné nechat uprchlíky vyhnat nebo je dokonce zabít. Ale na druhou stranu chápu, že ani česko nemá peníze na rozdávání a tak tak uživí vlastní nemocné. Češi by mohli přijmout rozumné množství uprchlíků, ale pod podmínkou, že se budou chovat tak, jak jim češi řeknou. Protože jsme to my kdo jim poskytne azyl. Měli by respektovat pravidla, náboženství i soukromá vlastnictví.To s těmi matkami je nevyzpytatelné. Kdo z nás bude soudit, která matka si děti pořídila pro zábavu, uspokojení, politování, nebo se jí to opravdu ošklivě vymklo z rukou. Jinak to čemu jsem se hodně divila byly ty komentáře na youtube pod videem pana Okamury. Ty výrazy jako "černý huby", "hnusní negři", "špinavý vyžírky" mě dost překvapily. To teda Češi klesly hodně hluboko...

32 Robka Robka | Web | 8. července 2015 v 17:45 | Reagovat

Článek je typickým příkladem toho, jak vznikají nejrůznější mýty a jak snadno jim lidé věří.
Příklad první - víčka. Myslíš si opravdu, že u nás se sbírají proto, aby se nemocným dětem zaplatily operace? Kolik by bylo třeba takových víček? Všude se objevují názory, že uprchlíkům (a Romům) všechno zaplatíme a na "naše" děti sbíráme víčka. To je takové citové vydírání. Přece u nás nejsme v situaci, kdy bychom si museli platit základní zdravotní péči. Nadstandard ano, ale to asi všude. Za to ovšem nemůžou uprchlíci.
Proč je tam tolik mužů? Ano, na internetu se objevuje většina obrázků s mužskými migranty. To ale neznamená, že ženy a děti mezi nimi nejsou. Je ale jasné, že cena, kterou uprchlíci platí překupníkům za převoz (a někteří ne jednou), je vysoká a rodina si nemůže dovolit platit za všechny. Jde často o celoživotní úspory nebo majetek. Šanci dostat se živý do Evropy má spíš mladý a zdravý muž, navíc má i větší šance se uchytit, najít si práci a později rodinu podporovat finančně. Pokud získá azyl, může požádat o takzvané sloučení rodin a rodina za ním pak legálně vycestuje. Další z důvodů, proč je vidět málo žen samotných, je kupříkladu to, že pro muslimky není snadné vycestovat bez mužského doprovodu. Ženy bývají také častějšími oběťmi násilí. V uprchlických táborech v Africe i na lodích panují nám nepředstavitelné podmínky.
Muži také utíkají (kupříkladu z Eritrei) před vojenskou službou, která trvá deset let a během níž nemají žádnou šanci postarat se o své rodiny. Navíc Eritrea je země s tuhou diktaturou, je tam pronásledován a tvrdě potlačován jakýkoliv pokus o svobodu. U nás v dobách totalitních také lidé utíkali za svobodou ( a za lepším ekonomickým zázemím) a byli přijímáni. A my teď tady křičíme kvůli uprchlíkům, přitom ze všech zemí v Evropě jich máme nejmíň. Ale podle toho, jak se o nich diskutuje, to vypadá, že jich je tu víc než nás.

33 surpan surpan | E-mail | Web | 8. července 2015 v 17:59 | Reagovat

[31]: Souhlas. On nadpis na hlavní straně blogu.cz neodpovídá jako obvykle obsahu článku. Nějaké rezolutní odmítnutí uprchlíků poněkud odporuje můj souhlas s rozumným multikulti.
Myslím, že to Okamura nemyslel zpočátku špatně, ale uchopil to moc tvrdě a připojili se k němu skupiny rasistů.

34 surpan surpan | E-mail | Web | 8. července 2015 v 18:07 | Reagovat

[32]: Krásně jsi to napsala, hlavně hned první příklad značí o tom, že vlastně o daném támatu vůbec nic nevíš. Sám dělám sbírku víček a za minulý rok jsme posbírali víčka pro nemocné dítka. Nebyla to žádná slavná částka, ale pár tisícovek to bylo a firma, která víčka zpracovává poslala tyto peníze přímo maminkám nemocných dětí. Tyto maminky z toho pak platí především pomůcky k usnadnění pohybu, různá madla do koupelen nebo rehabilitační cvičení, která dětem pomáhají, ale pojišťovna je nehradí.
Dále jsem viděl videa a fotky přímo plavidel, která se plavila po otevřeném moři k Evropě. Nebylo tam jediné dítě, ani žena ani stařec. Trochu zvláštní a opět tedy žádný mýtus. A nechat svou ženu právě v takové džungli, kde je to nebezpečné, protože muži prchají, mi přijde buď dost ubohé, nebo to tam není tak hrozné a oni pak odchází jen kvůli penězům.
Ale co musím souhlasit je to, že na internetu se objevuje neskutečné množství lživých informací, které mají za úkol lidi plašit, štvát proti uprchlíkům apod. Dokonce jsem viděl video, jak uprchlíci mají v Itálii likvidovat ulice, jak napadají lidi atd a protože mi to přišlo divné, víc jsem pátral. Nakonec jsem zjistil, že video bylo natočeno před 5 lety v americe při nějakých nepokojích, kdy černoši dělali prostě bordel.
Takže ano, ne vše je takové, jak se říká. Je třeba přemýšlet, je třeba nějak pomoci, nevěřit všemu, zamýšlet se, i když si myslíme, že víme všechno nejlíp. Přesto jsem proti tomu, abychom si zde nastěhovali celou Afriku.

35 Robka Robka | Web | 8. července 2015 v 18:32 | Reagovat

Je docela smutné, že u nás pojišťovny tyto věci nehradí, ale jak to souvisí s uprchlíky? Mně na tom právě nesedí to, že se dává rovnítko mezi víčka - nemocné děti - uprchlíky. A je to podáváno stylem, jako by u nás čekaly houfy nemocných dětí bez pomoci, což je patrno i z toho Okamurova videa. Mimochodem, je jasné, o co tomu pánovi jde. Populista jako vyšitý.
A k těm fotkám - já zase viděla fotky, na kterých jsou ženy s dětmi. Je otázkou, jestli zveřejňování většiny fotografií mužů nemá vzbuzovat strach a odpor.
A celou Afriku si tu určitě nastěhovat nemůžeme ani nechceme. Ale pomoci několika stovkám lidí určitě můžeme.

36 surpan surpan | E-mail | Web | 8. července 2015 v 19:04 | Reagovat

[35]: Tohle nebyl původně článek jen o uprchlících, než z toho bulvár Standa udělal senzaci ve stylu Surpan je rezolutně proti všem uprchlíkům. To v článku také popírám souhlasem s rozumným multikulti. Byl to článek od lidskosti a hlouposti a o tom, že nemáme peníze ani na vlastní nemocné děti, ale zdravým uprchlíkům je budeme cpát horem spodem. Ani ne tak my, jako západnější štědrý sociální systém.
Také mohou zobrazovat občas fotmy s dětmi a ženami, aby uklidnili situaci a lidi i přesto, že sem proudí jen samí chlapi.
Co se čísel týče, máme v ČR stovky těžce nemocných dětí. A tvůj sen přijmout pár stovek uprchlíků je krásný, ale nereálný. Co bude následovat po tom, až se afričani naučí čerpat dávky a zjistí, že je tady uživíme, že nemusí vlastně nic dělat a že se tady mají skvěle? Bude jich tu putovat další neskutečné množství. Také již v africe probíhá lákání lidí, aby šli do evropy kvůli sociálním dávkám.
Na hranicích EU již čekají další stovky tisíc uprchlíků, tedy podle neověřených informací, ale které informace jsou tedy pravdivé? Chceme tedy podat ruku stovce a pak se tvářit, jak jsme skvělí a přitom další miliony budou trpět, že se sem nedostali? Na světě je několik miliard lidí, kteří musí vyžít z méně než dvou dolarů denně. Tak je všechny pozveme sem. Však my jsme ti správní, což o tom, že kultura, kterou jsme tu budovali po staletí se promění ve středověk a nikdo se nakonec nebude mít lépe.

37 surpan surpan | E-mail | Web | 8. července 2015 v 19:08 | Reagovat

A pro ty, co chtějí i jiné video, které není tak rázné, je tu ukázka, jak je na tom celá Země s uprchlíky. Vy, podporovatelé uprchlíků, jak chcete všem pomoci?
https://www.youtube.com/watch?v=Q9OHapuhzs4
Děkuji za další názory i na tohle video.

38 Starsy Spirit Starsy Spirit | Web | 8. července 2015 v 19:30 | Reagovat

[29]: Zase začíná hádka s tebou, achjo, to už je mi snad souzeno...
Hele zlato, pokud jim chceš pomoc, vem si je domů. Kdyby se chovali slušně, přijeli skutečně celé rodiny včetně žen a dětí, a nejen muži v nejlepších letech a přizpůsobili se Evropským zákonům a Evropa sama by na tom byla finančně dobře, budiž jim přáno.
JENŽE! Máme tu zadlužený skoro všechny státy, Řecko je na pokraji krachu, sami máme nezaměstnanost a ještě k tomu všemu si sem vemem uprchlíky. Bravo.
Nemáme zameteno před vlastním prahem, vyřešeny vlastní problémy a máme řešit ještě navíc problémy v Africe? Blbost. To nikdy fungovat nebude. Akorát tak prohloubíme vlastní dluhy a vlastní nezaměstnanost.

Původně jsem měla stejný názor, jako ty "Buďme lidi! Buďme solidární, dejme jim šanci, pojďme jim pomoc!" jenže pak jsem si přečetla, jak napadaj kamiony, pár z nich znásilnilo i nevinné obyvatelky daného státu, další se vyjadřujou jako "My sme tu, tak koukejte hnout prdelí a pomoct nám!" moje známí byli na dovolené a jeden uprchlík k nim přišel na pláž a chtěl peníze. Zrovna s sebou nic moc neměli a tak nedali. On vzal noviny, které ležely na jejich stole se slovy: "Na noviny máš a mě na děti nedáš?" no ne, nedam, za tohle chování never. Nehledě na to, že si jich nemáš dělat tolik.

Takže bych to spíš řešila, jako Austrálie - posílala je na ostrov kdesi v Antlantiku (nebo Tichém oceánu?), tam ať si bydlí, zpátky bych je neposlala, ale ani k nám. Na ostrově ať si dělaj, co chtěj a tam bych jim posílala nějakou humanitární pomoc, než se vzpamatujou.

39 Alexander1918 Alexander1918 | Web | 8. července 2015 v 19:32 | Reagovat

Sdílím tvůj názor, rozumně a slušně napsané. Hlavně mi vadí ta vzpomínaná ´´humanita.´´ Na naše nemocné se sbírají víčka, flašky, nebo něco jiného a tady budeme vynakládat další peníze z našich daní? Tož, kde to jsme?
Jednou jsem četl zpověď bývalého vojáka cizinecké legie, který byl na několika misích v Africe. Dotyčný říkal, že jediné čeho mu je tam líto, jsou ty děti. Těch dospělých lidí vůbec nelituje, protože jsou líní a nehodlají na tom nic měnit. Někdo si snad myslí, že když se dostanou k nám a okusí naše sociální systémy, že z nich budou pracanti? To mi něco připomíná ...
A pro všechny ty, co to obhajují - tož si je vemte k sobě do domu/bytu/ulice/města/vesnice ... Chtěl bych vidět tu změnu názorů.

40 agrrrefrit agrrrefrit | Web | 8. července 2015 v 19:38 | Reagovat

[37]: Toto je asi tak 6 let (možná víc) staré video na problém imigrace Mexičanů (a pašeráků s bílým mase a obchodníku s drogami - Mexiko velkej probléms drogami) do USA a absolutně nesouvisí s imigrací z Afriky a imigrací z východu (absolutně nedokážu pochopit kohokoliv, kdo má problém s utečenci z oblastí ovládaných Islámským státem, kteří stejně zůstávají z kulturních důvodů především v Turecku) do Evropy. Myslím, že tyto dvě migrace absolutně nejde srovnávat. Ovšem stejně jako je tomu i s x-let starými fotografiemi utečenců na plážích, teď se prostě hodí...

A ještě si dovolím malou poznámku k některým opravdu nenávistným a očividně absolutně-mimo-komentářům bez informací, živených jen masmédii. Děti a ženy na lodích z Afriky samozřejmě jsou, bohužel drtivá většina dětí nepřežije cestu na lodích. Pro ty, co umí agnlicky doporučuju si dohledat nějaká oficiální i neoficiální data z červeného kříže, sama nic přikládat nebudu, protože by to bylo považováno za podvržené.

Další věc jisté slečně, co nikdy neviděla muslima - že ti radikálové se schovávaj za Islám, neznamená, že všichni muslimové jsou hovada. Jak vysvětlíš finanční, akonomickou i vojenskou podporu z například Arabských emirátů? A jéje - to jsme netušili že i tam jsou muslimové? Taková vyspělá země... No a co si takhle taky nejdříve zjistit něco o Islámu, o historii o Kabě...
A jaképak je náboženské rozložení v Africe? Politické, ekonomické, sociální poměry?

Surpane, začíná mi tě být líto, dostal ses mezi dva mlýnský kameny a to jen proto, že si chtěl vyjádřit vlastní názor.

41 agrrrefrit agrrrefrit | Web | 8. července 2015 v 19:53 | Reagovat

Omlouvám se. Už ti to tu nebudu spamovat, jen jsem chtěla poukázat jak jsou lidi davoví, jak snadno se nechají zblbnout zpravodajstvím, které se ze všeho snaží vymlátit senzaci, jak se nechají oblbnout stupidníma statusama na sociálních sítích od lidí jako je Okamura nebo strážci koruny. A všechno musí být stoprocentní pravda protože Pepa s Frantou v hospodě říkali...

42 surpan surpan | E-mail | Web | 8. července 2015 v 20:22 | Reagovat

[40]: Viděl jsem přímo video s černochy, přímo v africe. Asi toho koluje víc.

Jak píšeš, i když máme oba jiný názor, probíhá mezi námi diskuze na rozumné úrovni v plné slušnosti. A nevycházím z údivu, kolik zvláštních lidí se chce přiživit, ať ze strany odpůrců, kde se občas najde nějaký člověk, kterému nejde ani tak o blaho našich žen, jako spíš o jeho nenávist k jiným rasám. Nebo pak příznivci, kteří si mnohdy přečetli jen Standův nadpis a v tu ránu udělali rasistu ze mě. Ti jsou pak pro mě naprostí idioti, kteří absolutně netuší, o čem mluví a jen kolem sebe řvou, jací jsou odpůrci rasisti. Trochu mi to připomíná naší menšinu, která vše, co jen zrovna nehodí, srovnávali v minulosti s rasismem. Přesto tady žijeme společně a ne vždy to je jednoduché, ale jde to.
Co jsem trochu zalitoval, je že jsem vložil Okamurovo video. Bylo to před měsícem v afektu vyprovokovaném médii, přesto jsem stále proti přijímání uprchlíků, i když pomoci bychom jim měli. Teď už to video mazat nebudu.

Chvíli jsem chtěl článek i smazat, neboť tolik nenávisti, co se tu objevilo mezi dvěma ráznýma skupinama opačného názoru, kde jsem, jak píšeš, tak nějak uprostřed mely, mi není příjemné a takový zájem je třeba celý den hlídat, aby se tu z toho nestal podle přání blogu.cz nekonečný boj o pravdu, která je někde uprostřed toho, co víme.
A naopak, jsem rád, že to tu někdo rozumně moderuje krom mě. Článků na homepage jsem měl hodně a byl jsem za to rád, ale tenhle mě už od rána děsil.

43 surpan surpan | E-mail | Web | 8. července 2015 v 20:37 | Reagovat

[39]: Děkuji, ale pokud si je příznivci vemou do svých měst, budou pak všude.
Pokud jim chceme pomoci, musíme jim pomoci u nich, začít u nich budovat, učit je nějakému systému, učit je chodit do práce, nechat je studovat. Ne jen dávat na jejich natažené ruce. Také často slyším názor, třeba ten šílenec Kohout tvrdil, že my všichni můžeme za to, že to je u nich rozvrácené, díky EU a USA. Halvně, že se mu nelíbí, že škatulkujeme muslimy, nebo afričany, ale on nás hodí do jednoho pytle. Já nikdy pro poškození jiných neudělal a ani jsem nevolil nebo nehlasoval pro někoho, kdo by podporoval válku na východě kvůli ropě. Tak proč já bych měl mít povinnost, jak tento podivín tvrdí, přijmou do svého bydlení nějaké cizí lidi. já celej život makám, abych něco měl a měl kde bydlet. Nehodlám to nabídnout prvnímu afričanovi, který se namane.

44 Malkiel Malkiel | E-mail | Web | 9. července 2015 v 1:51 | Reagovat

Zrovna včera jsem shlédnul video z řádění muslimských migrantů v uprchlickém táboře v Debrecenu v Maďarsku. Žádné vyhladovělé chudinky, které pokorně přicházejí s prosíkem o pomoc, nýbrž stovky agresívních rozzuřených mladých mužů s vlajkami s půlměsícem, kteří si sem jdou vzít svá práva, na která mají mít dle svého náboženství nárok. Bohužel jsem si neskopíroval adresu, ale pokusím se to video najít.
Jinak gratuluji k velmi věcně, slušně a bez emocí sepsanému článku. Řada odpůrců článku v diskuzi však bohužel slušnost i věcnost postrádá a zcela v dnešním stylu internetových diskuzí se uchyluje k verbální agresivitě a urážení autora. Jinak jsem potěšen, že autor článku je příslušníkem mladší generace. To ve mě vyvolává naději, že není celá dnešní mladá generace nakažena sebevražedným jedem kulturního levičáctví a multikulturalismu.
Toho Kohouta jsem tuhle viděl v televizi, kde tvrdil, že každá evropská rodina by si k sobě měla povinně nastěhovat jednu rodinu ze zemí třetího světa a starat se o ni. Jako že já jsem se narodil v Evropě, tak automaticky můžu za to, že nějaká rodina někde na druhém konci světa hladoví a já bych jí to měl tudíž vynahradit. Bohužel už neprozradil, jestli sám takovou rodinu má u sebe nastěhovanou. Jak ho tak ale šacuju, tak jestli má u sebe někoho nastěhovaného, tak to budou nanejvýš nějaké anarcistické či "alternativní" smažky.
To je totální psychotik s vysmaženou palicí, který by měl být internován v psychiatrické léčebně a jeho názory by se neměly brát vůbec vážně.

45 Pražský poděs Pražský poděs | E-mail | Web | 9. července 2015 v 2:40 | Reagovat

[32]: Děkuju za názor s přídavkem mozku.

[30]: Zacpat uši, aneb občas prostě na důrazu přidaj jenom určitý slovíčka. Protože zrovna tohle téma mě dokáže řádně zvednout ze židle a krotit se opravdu neumim, ale chápu, že to neni příjemný číst.

[38]: Hele zlato, pokud nechceš bejt dál zabedněná, tak vylez z baráku a možná něco z toho velkýho světa uvidíš. Kdybys to totiž udělala už někdy předtim, tak nemáš tolik omezený názory. A neopakuj ty tolik rozšířený nesmysly pls, už to začíná bejt únavný číst.

46 Egoped Egoped | E-mail | Web | 9. července 2015 v 9:34 | Reagovat

[21]: Obdivuji tvůj boj proti větrným mlýnům. Obavám se však, že ti, na které takové komentáře mají cílit, si to stejně nepřečtou, neb je to "dlouhé" nebo "složité".

Jinak je to v komentářích tak nějak pořád stejné: Pomyslete nejdřív na naše nemocné děti, vemte si uprchlíky k sobě domů, nechceme tu muslimy, protože nám budou řezat hlavy, atd atd.

47 surpan surpan | E-mail | Web | 9. července 2015 v 10:27 | Reagovat

[46]: A to je přesně to, v čem vidím velký problém. Chceš přijmout uprchlíky, ale nechceš za ně nést sebemenší zodpovědnost, však on se o ně někdo postará. Krom toho, kdo opustí svůj stát, svou rodinu? Ti nejchytřejší a nejschopnější. Tedy v zemích třetího světa zůstávají lidé, kteří nejsou schopni nic budovat, o nic se snažit a bude se to odsunem těch inteligentnějších pouze zhoršovat. To tedy jednoduše znamená, že nakonec sem budou chtít jít všichni.
bohužel tvůj charakter je vidět i v urážkách těch, kteří s tebou nesouhlasí. Četl jsem všechny komentáře a odkazy, které sem někdo dal. To, že to někdo z odpúrců nečte, hned znamená že není vzdělaný, což vycházím z tvého komentáře?
Já zase vidím, jak velká část podporovatelů uprchlíků jsou mladí vyhulenci a je jich dost, ale nejsou to všichni a nebudu je házet do jednoho pytle.
Především mi šlo o to, aby se tu rozjela zajímavá věcná diskuze, která otevře všem oči na obou straných, neboť to co do nás hustí z jedné nebo druhé strany, ačkoliv je to brutální přestřel. To co uvádí Okamura jsem vložil kvůli ukázce jednoho názoru, druhý názor jsem nenašel krom uřvaného Kohouta pořádně nikoho. Přesto jsem pátral, do jaké míry má Okamura pravdu a došel jsem k závěru, že informace nejde ověřit a nemusí být pravdivá.
Přesto se najde plno blbců, kteří nehodlají diskutovat, pouze urážet ostatní.
Takový člověk pro mě nepatří mezi elitu národa, jak si většinou o sobě mylně myslí. Upchlíky přijmeme, ať lidi řvou sebevíc. Jen jich nebude 2000 za rok, ale za dva roky. A čemu tím pomůžeme, když jsou na světě stovky milionů chudých?
Abychom došli všichni k nějakému rozumnému argumentu, je třeba jednat, je třeba bavit se se vší slušností a budouvat lepší budoucnost. Ale nenechat si srát na hlavu a řešit všechny problémy světa, protože se zrovna máme trošku líp.
Pomoc pár tisícům prostě není řešení, ač se chceš tvářit jako sebelepší člověk, ty miliony dalších trpících budeš muse přehlížet. Ale asi se budeš cítit sám pro sebe trochu líp.
A jak jsi na tom tedy s pomocí nemocným dětem, když jsme u toho? Neustále slyším, jak podporující uprchlíků řvou, že se všichni vymlouvají na naše nemocné děti, ale znám osobně několik matek, které nemocné děti mají, třou bídu s nouzí a potřebné věci se jim hradí z příspěvků dobrých lidí a nekonečným sbíráním víček.

Pro všechny, co nečetli článek a komentují: Pokud chcete působit jako inteligenti, přečtěte si jej, není všechno takové, jak napíše standa na homepage blog.cz.

48 Starsy Spirit Starsy Spirit | Web | 9. července 2015 v 10:53 | Reagovat

[45]: Zlatíčko... Tvé názory, na cokoli co sem kde od tebe četla, mi přijdou dost jednoduché. Plné rádoby drsňáckých prohlášení, ale to jen podtrhuje jejich jednoduchost. Představuješ si vše jako Hurvínek válku.
"Prostě přijdem a pomůžem jim!" To, že to zásadně ovlivní ekonomiku a dost možná i politiku, tam už nedohlédneš tudíž bys měla vylézt z baráku spíš ty. (Já proslula schopností vidět věci ze všech úhlú a přemýšlet o nich do nejmenších detailů, někdy až přespříliš. To, že vše vidím spíš v odstínech černě na tom taky svou roli sehraje, ne, nejsem optimista.)
Na jednu stranu kritizuješ pejskaře a tváříš se jako velká drsňačka "pojďme jíst psy a urážet lidi!" na druhou zase jako obří lidumil "pojďme pomoc uprchlíkům!"
Měla by ses konečně rozmyslet, jestli si drsňačka nebo mírumilovnej všempomoc. Tyhle dvě věci se dost vzájemně vylučují.

Netvrdím, že nepomoc je správné. V jisté míře by se to dalo. Pokud chceš pomoc stovkám, ekonomicky to pořád ještě zvládáme, jo. Ale pokud chceš pomoc tisícům, statisícům, aby to skutečně k něčemu bylo, tak se zhroutí i ekonomika zadlužených států Evropy a jak to bude dál? Budeme utíkat do Ameriky, protože Evropa na to už nemá? Trochu začarovaný kruh, řekla bych.

49 agrrrefrit agrrrefrit | Web | 9. července 2015 v 11:18 | Reagovat

Jen bych chtěla ještě dodat jednu věc. Tady nejde o to vzít si sem celou Afriku. Jde o to, co s těmi, kteří se už sem dostali, protože jak už jsem psala v 21 komentáři, dle mezinárodích smluv a Základní listin práv a svobod, je prostě nemůžeme nechat na pospas. Právě v tomhle není moc času a je třeba najít nějaké rozumné řešení, než se v rámci mezinárodních smluv začne řešit původní problém a to v jejich zemích. V zemích na východ ovládaných Islámským státem už se to řeší a není to hezké. A ti lidé prostě utíkají za přežitím (ne není to jen Afrika jak už jsem psala)
A poslat do Afriky armádu ať to tam vyčistěj? Jsou to autonomní suverénní státy a Nato ani jiná organizace tam prostě nemůže mírnix týrnix poslat armádu. Bylo by to vyhlášení války. Kolikrát byla NATO proti ozbrojeným útokům a pak se to zpětně řešilo... nemůžeme si jen tak z fleku porušovat mezinárodní smlouvy vůči suverénním státům (které jsem si sami podepsali) a čekat, že nám to projde. Existuje tu rovnováha sil a každá akce vyvolá reakci. Proto ani nemůžeme vyrazit s plnou polní proti ISISu a posíláme jen "mírové sbory".

Takže znova apeluji na to, aby si zdejší diskutující zkusili znova přečíst onen 21 komentář, aby se trochu zamysleli nad tím, jaké možnosti při řešení jsou. A že tu nejde o žádnou invazi, jak je na titulní stránce, ale že je to problém, který je řešen, který se snaží být vyřešen, ale vzhledem k okolnostem a vzhledem k časovému presu to není zas až tak snadné. Není to jen černá a bílá...

50 Pražský poděs Pražský poděs | E-mail | Web | 9. července 2015 v 11:22 | Reagovat

[48]: Zlatíčko, tvé názory na cokoliv, co sem vod tebe četla mi přijdou přímo pitomý. Plný pseudochytrých keců, jejichž předvádění ti ani dobře nejde, ale to jen podtrhuje jejich jednoduchost. Představuješ si si vše eště hůř, než Hurvínek válku. Ty tvoje zásadní ovlivnění ekonomiky a politiky stát unese, ne že ne, tudíž bych vážně měla vylézt z baráku.
A to je přesně fun fact, kvůli kterýmu se dokážu rozžhavit do bíla. Když se jedná vo zasraný čokly, tak se všichni můžou posrat. Když se jedná o lidi, tak by je klidně nechali chcípnout. Měla by ses konečně rozmyslet, jestli budeš dál jenom natvrdlá, nebo extrémě natvrdlá. Tyhle věci se vzájemně ale nevylučujou, můžeš bejt oboje.
Ae prosimtě, nic se nezhroutí, jde o to pomoct.

51 surpan surpan | E-mail | Web | 9. července 2015 v 11:58 | Reagovat

Mám radost, že se mi podařilo udržet komentáře na rozumné úrovni, že článek, který ačkoliv vyjadřuje pouze můj názor, ale nikomu jej nevnucuji.
Nejsem člověk, který by se rval do krve kvůli vyřešení tohoto problému nebo bych byl tím nejzarytějším stoupencem odpůrců, který by zvedal pracku kvůli nenávisti k jiné barvě pleti, místo toho, že to dělám jen ze strachu z neznámého nebo naopak známého, neboť mám špatné zkušenost s jinou kulturou.
Celé řešení problému je hlavně v nás všech, každý mele to svoje s tvrzením, že jeho názor je ten správný, ale není. Pravdu tu nemá nikdo z nás. Každý máme akorát názor. Proč to tedy neřešit v klidu?

52 surpan surpan | E-mail | Web | 9. července 2015 v 12:08 | Reagovat

[49]: Jenže když přijmeme jedny, druzí dostanou odvahu a budou putovat za lepším také.  
Dodržování smluv je potřeba ze všech stran, také dodržování místních zákonů. Pokud přicestuji, žádám o azyl a přitom dělám bordel, kradu, přepadám kamioňáky, neustále protestuji a bouřím se v táboře, kde čekám na svůj další osud, nemohu předpokládat, že se mě všichni s láskou ujmou a budou mě živit.
Nejsem si jist, zdali někdo psal o "vyčištění" afriky. Ale o pomoci tamním lidem, v předpokladu, že o to budou stát lidé i výkonná moc státu.
A to je zase jednostranné dodržování smluv. ISIS nám vyhlásil válku a my právě kvůli dodržování smluv řešíme mírové sbory.
Pokud tedy pomáhat, je třeba očekávat i nějakou návratnost. Třeba právě v tom, že nás tu "nevyžerou" a nebo jak se všude v médiích píše - nevyvraždí někteří skrytí útočníci. A že tam nejsou? Jak to že tajné jednotky mají informace o "zapuštění" útočníků mezi běžné uprchlíky?
Takže si tady pořá dokola můžeme číst jakékoliv smlouvy a úmluvy, ale nechceme se připravit o bezpečnost nebo jednostranně dodržovat smlouvy, dodržovat zákony a dívat se na ty, co tak nutně potřebují pomoct, ale nedodržují vůbec nic.

53 agrrrefrit agrrrefrit | Web | 9. července 2015 v 12:28 | Reagovat

[52]: Oboustrané dodržování považuji za normu. Ačkoliv vím, že to tak nebude. Jen znova vypíchnu jednu věc. Media nás informují o senzacích, problémoví jedinci či skupiny se najdou ve všech oblastech a na právě ty se media zaměřují, pak je tu druhá otázka, zda jsou tyto informace vůbec pravdivě.
Upozroňuji, že pokud by byl článek úplně opačný, respektive pokud jde o to, že se objevují názory, přijetí imigrantů naprosto bez výhrad, byla bych pravděpodobně první, kdo by se opět ozval. Protože ony obavy jak kulturní, tak ekonomické, jsou na místě. Já se opravdu snažím vysvětlit, proč to není tak jednoduché, že nic není černobílé, a hlavně mi opravdu vadí ta nevraživost ze strany extremistů, co řvou, že Islam tady opravdu ne, že imigranty postřílet na lodích nebo je nechat utopit aniž by si zjistili základní znalosti. A na závěr se všichni sejdou u Kebabu...
Na Okamuru jsem alergická, a to jsem si ho kdysi opravdu vážila - a nejde jen o imigranty ale o jeho celkově xenofobní postoj. Problém je, že Lidé strašně rádi přejímají takováto tvrzení, jako vypouští jak on, tak třeba již zmiňovaní strážci koruny. O jiných extrémistech jako je DSSS nemá cenu ani diskutovat.
Uvědomuju si, přesně jak píše Egoped, je to boj s větrnými mlýny. Ale furt doufám, že když tady předložím logické a pádné a hlavně dohledatelné argumenty, že třeba lidi nebudou tak nenávistní, nebo se aspoň začnou zajímat.

A jak si tak čtu komentáře pod tvým článkem, dokonale vidím, kdo si o tom nezjistil zbla a jen přejímá názory a to na obou barikádách.

54 surpan surpan | E-mail | Web | 9. července 2015 v 12:40 | Reagovat

[53]: Asi není vic co dodat. Velmi dobře napsané. Podvržené informace hýbou světem, krásně to je vidět i na sporu s Ruskem, kde vlastně netuším, kde je nějaká ta rozumná pravda, nebo kauza Kramný, kde byl odsouzen médii a lidmi bez soudu. Nepomohlo mi ani přečíst si kompletní přepis soudního líčení, které zatím proběhlo, abych si utvoři názor. Zatím to spíš vypadá, že proti němu nic pořádného nemají. Ale to je z jiného soudku.
Egoped postrádá tvůj klid při prosazování názor, kde jsi neměla nutnost urážet nikoho ani z jedné skupiny. To mi přijde fér.

55 surpan surpan | E-mail | Web | 9. července 2015 v 12:49 | Reagovat

[53]: Pak jsou tu ješě články (na tento jsem právě narazil), které přímo probouzí nenávist, proti muslimům. Tyto informace jsou ověřeny z wikipedie, ale zase nejsou zcela čerstvé, ale rozhodně se radiálním skupinám hodí: http://protiproud.parlamentnilisty.cz/politika/1794-hruza-v-britanii-desetitisice-znasilnenych-bilych-deti-muslimskymi-migranty-boji-se-jich-policie-i-soudy-parlamentni-zprava-sokovala-ostrovy-u-nas-nemozne-brzy-si-to-rekneme-pokud-se-zlu-vcas-nepostavime.htm

Přesto se jedná o zavrženíhodné činny a čísla jsou neskutečná. Co když se odpůrci bojí oprávněně?

Zdroj wikipedia: https://en.wikipedia.org/wiki/Rotherham_child_sexual_exploitation_scandal

56 agrrrefrit agrrrefrit | Web | 9. července 2015 v 13:22 | Reagovat

[55]: Wiki teda jako relevantní zdroj neuznávám, kvůli tomu, že tam může přidávat informace kdokoliv - a mnohdy se setkávám s mylnými neúplnými někdy i fabulativními informacemi (a to i faktografickými). Ovšem to, že se toto v Anglii dělo, to vím. Dokonce tam proběhla demonstrace radikálních muslimů o tom, že královna by měla chodit v burce a bezvěrci s obojky... Až na to že ta demonstrace nebyla až tak veliká jak nám bylo prezentováno, a fakt, že media vypíchla především ty největší a nejzfanatizovanější radikály.
Kdysi jsem sama napsala článek o ženské obřízce (už to bude 8 let starý článek). Podmínkou však je, že toto se děje u radikálních skupin a v oblastech bez vzdělání, protože toto v Koránu ani zakotvené není, dokonce ani znásilňování dětí.
To, že se zvěrstva dějí, o tom žádná, ale nejde vztahovat všechno na všechny. Jak jsem před štvrt rokem psala. Protože Breivik zabil hromadu dětí, zažneme nenávidět všechny bloňdáky a vyhubíme je?

Já osobně problém vidím v tom, že právě extrémy jsou nejvíc vidět. A to ve všech oblastech a pak jsou předkládány pouze černobílé informace bez vysvětlení, bez opodstatnění a hlavně bez zdrojů. A to, co mě štve nejvíc, že občané to přejímají bez přemýšlení.

Zdroje jsou především v českém mediálním prostředí problém. Odkaz z pralamtentních listů jsem si prošla odkazuje na lidovky, z lidovek odkazuje na několik organizací, je to časosběrný materiál, nedělo se to najednou ale v rámci několika let, kdy aktéry znásilnění jsou nejen muslimové. Proto tento článek považuju za cíleně útočný, ale není zase tak úplně mylný.

Každopádně, ačkoliv se ve spoustě bodů neshodneme, debata mě s tebou dost baví. Líbí se mi, že předkládáš argumenty a není to všeobecné plácání. :-)

57 surpan surpan | E-mail | Web | 9. července 2015 v 13:59 | Reagovat

[56]: Díval jsem se na Tvůj blog, abych zjistil Tvé názory na různá témata. A víš, co jsem jedině zjistil? Že v této diskuzi jsi toho publikovala víc, než za poslední rok na svém blogu. A to mě těší, neboť tato diskuze je prostě "výživná".
Co se týče oblastní bez vzdělání, je to neskutečný problém. Kamarádka mi říkala, že při studiu v Portugalsku měla spolužáka, který byl v nějakém programu, nazvěme to třeba "inteligence pro afriku". Je to o tom, že daný africký stát vybere pár inteligentnějších jedinců, kterým alatí studium a pobyt v Evropě s tím, že se musí pak vrátit do vlasti a své vzdělání šířit dál, pomáhat tam u nich. To se mi hrozně líbilo. Ale zajímavostí prý i bylo, že tam byl jeden vybraný jedinec, který neuměl číst. Museli ho to nejdřív naučit, pak mohli pokračovat dál. Tohle je asi ta správná cesta, jak jim pomoci. Zvýšit povědomí o vzdělání, zaškolovat je, bez naší pomoci se rozevřou nůžky ještě víc. Ale jak jsem již psal, nejsem nadšený, že bychom je tu měli bezhlavě přijímat po tisících.
Blonďáci už byli v historii zvýhodňováni, tak proč ne? :-D (ironie - sám mám světlejší vlasy)

58 Šklíba Šklíba | E-mail | Web | 9. července 2015 v 14:08 | Reagovat

Vůbec se mi nelíbí jak se k tomu někteří staví. Jako kdyby to byli darmožrouti, radikálové a extremisté i když je nikdo na vlastní oči neviděl a četl o nich maximálně nějaké pseudo články. Hodně lidí se ohání i tím že to jsou muslimové, ale co s tím? Islám je náboženství jako každé jiné ačkoliv jsou ženy zahalené a jediné neštěstí je to že ho fanatici využili jako záminku vraždit. Předtím se Evropa tvářila jako silná a rozvinutá, ale když má někomu pomoct tak achich ouvej Řecko nám krachuje a ohání se dalšími argumenty proč na to nemá. Jsme lidé a oni jsou taky lidé. Měli by jsme si pomáhat pokyd je to v našich silách což rozhodně je.
Navíc nechápu co maj všichni proti Poděsovi. Dyť má pravdu

59 agrrrefrit agrrrefrit | Web | 9. července 2015 v 14:19 | Reagovat

[57]: No vidíš, jak mě tvůj článek probudil. :-D

60 surpan surpan | E-mail | Web | 9. července 2015 v 14:27 | Reagovat

[58]: O tom je právě ta diskuze. Poděs má názor, já mám názor, ale pravda není ani u jednoho z nás.
A stejně jako odpůrci, kteří mají strach z něčeho o čem neví, tak ty jej nemáš právě proto, že taky o nich nevíš vše. Nikdo nemůže vědět, co se stane po přijetí tisíců uprchlíků. A to ať jsi pro nebo proti. Mnozí zarytí propagátoři přijmu uprchlíků mi přijdou jako naivní lidi, kteří si neustále myslí, jak jsou všichni skvělí a nikdy by tady nikomu neublížili. Vysvětli to třeba pozůstalým nebo znásilněným, jak je skvělé nabírat tyto lidi.
A přesto, že mnohé zprávy jsou opravdu přitažené za vlasy, podporují radikální odpor u nás i v Evropě, není vše tak skvělé, jak to vypadá. Plno informací je zkreslených na obou stranách, o některých věcech se raději nemluví. Hlavně, že víme, že zrovna tohle je pravda. Není, je to jen jeden z mnoha názorů.

61 Egoped Egoped | E-mail | Web | 9. července 2015 v 18:35 | Reagovat

[47]: a) No ano, proč bych zrovna já sám měl brát přímou zodpovědnost za kohokoliv cizího? Stejně jako se někdo stará třeba o nemocné, tak stát zajistí prostředky i lidi, kteří se postarají o uprchlíky. Dělal to tak doteď každý rok, tak proč by to mělo být jinak? Taky nemám doma nastěhovanou cizí rodinu, kde jsou muž a žena třeba nezaměstnaní, jejich rodičům neplatím každý měsíc na noční stolek vedle postele důchod z vlastní kapsy a dětem nekupuju školní pomůcky. Ti, kteří říkají, že si máme vzít uprchlíky domů, to tak snad doma mají? :) Platím daně a pojištění - tím se "starám". O všechny naše tzv. potřebné i o budoucí přijmuté migranty.

b) Ano, taky jsem viděl to video se žvýkačkama (nebo co to bylo) - nebudu řešit, že se týkalo něčeho trochu jiného a řeknu jen to, že snad nikdo nečeká a nechce, aby se pomohlo všem lidem, kteří se nemají tak dobře a nastěhovali se sem miliony lidí. Řeší se aktuální situace, kdy už jsou lidé připlutí v Evropě. A především ti, kteří utíkají před válkou. "Ekonomické migranty" tu (v EU) snad nechce nikdo a dostat azyl např. konkrétně u nás není úplně snadné. Hodně o tom psala Agrrr a akorát bych to zbytečně opakoval.

c) kde a jak jsem koho urazil, kdo se mnou nesouhlasí? Řekl jsem, že komentář č.21 si dle mého najde jen málo čtenářů a především mám obavy, že se vyhne těm nejútočnějším z nich. Pokud se mýlím, rád to vezmu s omluvou zpět. O tobě, ani o tvem článku jsem se v mém komentu nezmínil vůbec. Ani jsem neřekl nic o tom, že by ti (jak ty říkáš) odpůrci byli nevzdělaní. Ono to se vzděláním zase nemá tak moc společného.

d) Vůbec jsem nepobral tvoji narážku na mladé vyhulence, ale to asi není ani důležité

e) komentář ode mě byl z velké části stručný proto, že jsem se snažil už hodněkrát vysvětlovat jiný pohled na tuto věc a bylo to stále dokola. Nemám nic proti jinému názoru, pokud je podpořen relevantními argumenty. Když ale někdo napíše např. "nechci tu ani jednoho uprchlika, protože umí jen natahovat ruce pro peníze a znásilňovat", tak je to akorát na povzdechnutí. Opět nemluvím o tobě, aby sis to třeba špatně nevyložil.

f) když přijmeme dva tisíce lidí, pomůžeme tím těmto dvěma tisícům lidí. Když se tak používá onen sběr víček pro děti - kolika dětem se tak pomůže? Všem nemocným asi taky ne, přesto se sbírají. Ono tady vůbec nejde o to, že bych se zrovna já měl cítit líp, když náš stát pomůže pár stovkám uprchlíkům. Vím moc dobře, že je to jen plivnutí v moři. Nejsem žádný bezbřehý dobrák, kterého trápí světová chudoba a nemůže spát protože někde umírají děti. Dokonce si dám s velkou chutí kus stejku z vyzrálého hovězího, přestože musel ten býček umřít pro moje nestoudné chutě. Já se budu cítit mnohem líp třeba tehdy, až si to o tom plivnutí do moře uvědomí i další lidé, kteří to dosud nevidí.

g) Ten poslední odstaveček o inteligentech, co nečetli článek a komentují byl mířem i na mě nebo jsem jen hloupě vztahovačný? :)

62 surpan surpan | E-mail | Web | 9. července 2015 v 18:58 | Reagovat

[61]: Nééé. Poslední odtsavec na tebe mířen nebyl, jen ty předchozí. Díky za názor, je lepší to rozepsat, abych nebyl stahovačný zas já a abych přesně pochopil, jak jsi to myslel.
Přesto v mnoha bodech nesouhlasím, neboť si nemyslím, že tito uprchlíci prchají před strachem, ale jdou sem kvůli penězům.
Asi tvůj předchozí komentář s tou urážko může být chápán dvěma smysly a asi jsi to nemyslel tím horším.
Tedy díky za názor a dovysvětlení.

63 Kosma Kosma | Web | 10. července 2015 v 11:01 | Reagovat

Převážně souhlasím. Nechápu třeba, proč by stát měl platit alimenty za otce, co na své děti nechtějí platit (to mi přijde fakt uhozený, proč máme pořád dotovat něčí blbost? Solidarita by fakt měla být o něčem jiným!), na druhé straně nesmíme vidět za vším prachy, bo je to nebezpečné: ve škole nám kdysi vyčíslili, kolik stojí stát 1 rok ústavní péče o dítě s Downem, aby zdůraznili, jak jsou ty matky, co si takové dítě vědomě nechají, nezodpovědné - a to už mi teda blikaly všechny kontrolky!!!

64 agrrrefrit agrrrefrit | Web | 13. července 2015 v 15:07 | Reagovat

Koukám, že tato podnětná debata zřejmě také přispěla k vyhlášení nového tématu týdne. Chtěla bych tě poprosit (řeším to tady, protože nemáš zprávu autorovi), zda by ti nevadilo, kdybych ve svém článku odkázala i na tento článek a tuto debatu.

65 surpan surpan | E-mail | Web | 13. července 2015 v 15:10 | Reagovat

[64]: Ahoj, klidně odkazuj, to mi nevadí. Naopak, třeba se dostaneme blíž k nějakému kompromisu. Jen prosím nepiš: "tady dávám odkaz na největšího rasistu a odpůrce, potápěče lidí; a člověka, který staví v Maďarsku ve volných chvílích zeď" :-D :-D

66 agrrrefrit agrrrefrit | Web | 13. července 2015 v 17:52 | Reagovat

[65]: chtěla jsem tě uklidnit, že naopak, jeden z mála se srozumitelných článků s opodstatněnými důvody proč ne. Ale... no koukni na Srdce blogu...

67 surpan surpan | E-mail | Web | 13. července 2015 v 17:57 | Reagovat

[66]: Jn, už jsem to viděl. Standa si nedá pokoj. Je třeba co nejvíc vytěžit z tématu a propagovat blog, ať to stojí, co to stojí.
A kdyby nej srdceblogu, ale ono to už je nasdílené i na fejsu.
Nerad zasahuju do již napsaného článku, ale dopsal jsem větičku, že se neztotožňuji s názory pana Okamury, neboť video bylo ukázkou, jak to může dopadnou, ne že ho žeru a budu ho volit.
A kdy se můžu těšit na Tvůj článek o uprchlících?

68 agrrrefrit agrrrefrit | Web | 13. července 2015 v 18:09 | Reagovat

[67]: Dneska, nejdýl zejtra. Prohrabávám se kvůli tomu zákony, abych mohla předložit relevantní informace. Taky bych chtěla doložit nějaké satistiky. A zroveň bych nerada, aby byl dlouhej jak tejden před vejplatou... No sama jsem zvědavá. Odkládám to už dlouho. (a to mám ještě jeden o problému s řeckým dluhem :-D )

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama