Co mi na blog.cz chybí nebo přebývá?

22. dubna 2015 v 13:34 | surpan |  Jen se vykecám
Jak už to tak bývá, nic není dokonalé. Ani blog.cz nemůže vyjít vstříc každému a některé věci Vám tu prostě můžou překážet nebo chybět. A tak jsem se rozhodl napsat článek o tom, co mi tu chybí, nebo naopak přebývá. Protože ale patřím spíš mezi ty spokojenější, netřeba se obávat velké kritiky.


Věk na každém blogu

Aneb záchrana před zbytečnou ztrátou času. Nedávno se na homepage tyčil článek nějaké mladice, která byla rozhodně proti škatulkování mladých blogerek a vlogerek. Jenže ono to fakt většinou nejde číst. Jsem mnohdy znechucen čtením dlouhého článku, kde se vlastně dovím, že blogerka třikrát kompletně změnila svůj názor během pár úvah u jednoho dlouhého článku a tedy nevím ani její názor, ani co tím chtěla říct.

Tímto nechci říct, že by mláďata neměla psát. Jen bych měl mít tu možnost zjistit věk, hned jak přijdu na jejich blog, abych měl šanci prchnout dřív, než si to budu vyčítat. Určitě se najde někdo, kdo to číst bude, možná se to bude i někomu zamlouvat pravděpodobně stejné věkové kategorii.

Dočíst některé články někdy nejde ani s obrovským sebezapřením, připadám si jako sebemrskač nebo jako bych si sypal sůl do ran.

Domi potrápila

Každý den, nové čtení. Tedy alespoň každý pracovní den, abychom Standu moc netrápili v době volna. Třeba taková vlogerka Domi a její video Domi ve velkoměstě, které prostě nevzbudilo pozitivní ohlasy, byla na hlavní straně celý týden. Pane bože (nebo pane řídící), proč? Každý den jsem se těšil na nový článek a pokaždé jsem narazil na Domi a její video, které nebylo pochopeno a prostě mi lezlo krkem už první den. Ale celý týden? S podporou televize Noha jsme se vlastně dověděli jen to, že ty tři minuty, co trvalo video, můžou trvat pocitově několik hodin. Měl jsem chuť vyškubat si řídnoucí vlasy a uplést z nich svetr a připadalo mi, že bych to klidně stihl za jedno shlédnutí videa. Dokonce si myslím, že se výrazně zvýšil počet sebevražd mezi blogery, kteří měli tu čest video vidět. Mnozí dle komentářů nenašli v sobě dostatek síly na dodívání se do konce. Já ji našel, abych věděl, o čem to vlastně je. A stejně jsem nic nezjistil.

Možná je to jen nepochopení generací, i když slečna Domi nepatří mezi třináctky, u kterých bych takový seriál pochopil. Ale proč nám to bylo týden vnucováno? Jediné vtipné, co jsem na tom našel, byly ty komentáře vysílených, umučených diváků, co hledali nový smysl života.

Někdy trochu nuda

Občas mi chybí akčnost, dostatek článků na čtení. Blogerů je to hodně, ale řekl bych málo motivovaných. Četnost vydávání článků je mnohdy slabá, což sice přináší dobrou kvalitu, ale málo čtení.

Chce to nějakou motivaci blogerů, na hlavní straně blog.cz víc kvalitních článků místo témat týdne, kde se mnohdy vyřádí pár bláznů o pár větách nebo slovech, jen proto, aby byl jejich upadající blog s nulovou návštěvností aspoň chvíli vidět. Když ani to nepomůže, začnou spamovat do komentářů své oblíbené dvousloví "pěkný článek".

Líbil se mi výběr na několika blozích, kde blogeři hlasovali o dobrých článcích, přinášeli vlastní nápady, co nominovat a každý týden zde bylo docela dost článků, které stály za to. To by byla motivace, ne být na hlavní straně jen proto, že jsem napsal, že jsem ráno nezhasnul doma světlo na wc a hned druhý článek, že mi nefunguje světlo v ledničce a hned jsem boreček s dvěma super články na homepage blog.cz. To je poněkud demotivující.

A co byste rádi změnili na blog.cz?
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 Vikomt Vikomt | Web | 22. dubna 2015 v 14:26 | Reagovat

Zajímavé, psal jsem podobný článek, ale nebyl jsem tak mírný. :D Mně se také nelíbí, co nám vnucují. Vypadá to, že S. čeká, až se titulka AK přestane "posouvat".

2 surpan surpan | E-mail | Web | 22. dubna 2015 v 14:29 | Reagovat

[1]: Já chtěl být mírný :-D Četl jsem si své články, když jsem začínal a vůbec se mi nelíbilo, že jsem byl vulgární. :-D

3 Vikomt Vikomt | Web | 22. dubna 2015 v 15:09 | Reagovat

[2]: Bez sprostých slov lze urazit člověka mnohem lépe, tím se řídím. :D

4 Grumpy Grumpy | Web | 22. dubna 2015 v 15:09 | Reagovat

*byste (promiň, ale to si odpustit nemůžu :-D ). Souhlasím, že poslední dobou je tu nějak moc propagace žvástů z Krásná, a to, že Domi byla vystavená na titulce týden, mě docela roztočilo.

Téma týdne mám ráda a často se zapojuji. Je pravda, že nadpoloviční většina článků je naprostý odpad, ale naštěstí existují dobré duše na tema-tydne.blog.cz, které pro nás ty zajímavější články vybírají :-) Neškodilo by třeba na titulní stránku píchnout adresu na tenhle blog...

Jinak by se mi líbilo, kdyby třeba na mě po přihlášení vedle návštěvnosti vyskočila hláška, zda mám nějaké nové komentáře. Já vím, že se to dá dohledat ve statistice, ale přeci jen, tohle by bylo takové rychlejší...

5 Mike Mike | Web | 22. dubna 2015 v 15:43 | Reagovat

Já bych hlavně chtěl změnit postoj Standy k Autorskému klubu. Dodnes ze mě úplně nevyprchala naštvanost z toho, že se AK tak najednou, bez pořádného vysvětlení stáhl ze scény. Dnes mě navíc nemile překvapilo, že se mi na klubové adrese nezobrazuje zhola nic. Žádné články snad smazány nebyly (archiv stále existuje), ale docela se bojím, co bude dál, jestli ještě něco někdy bude... Asi je naivní ještě pořád doufat, že se AK obnoví, ale prostě tohle je to, co mi na blogu chybí úplně nejvíc. A jak jsi ve článku zmiňoval motivaci, tak ta vznikala i právě působením AK. ;-)

6 surpan surpan | E-mail | Web | 22. dubna 2015 v 16:19 | Reagovat

[3]: Právě. :-D

[4]: Opraveno, díky za upozornění, asi už senilním a občas se utnu. Zajímavé je, že na hlavní straně blogu se mi to opravilo, ale pak po rozkliknutí článku mi to zůstalo ve špatném tvaru.
Chtělo by to víc blogu.cz a méně krásná.cz, tn.cz a reklam. To je pravda. Ale tím si právě lákaj čtenáře a klikače na reklamy.

[5]: Otázkou je, jak je Standa velký pán. On si může vést blog.cz, ale pokud má příkazy zhora, nenadělá nic. Což je škoda, aby to pak blogery nepřešlo nebo nešly by jinam.

7 Lu.Blueberry Lu.Blueberry | Web | 22. dubna 2015 v 16:43 | Reagovat

Pěkný článek...
Ne, dělám si srandu :-D Tak já nikdy nějak neřešila, co by mě tu na blogu mohlo "štvát", ale teď když to čtu, tak v tom opravdu nalézám takové věci... S věkem souhlasím... I ten článek, abychom neškatulkovali, jsem četla a prostě..co říct, opravdu se to nedá číst :-D Mně teda hlavně štvou hrubky a chyby, nesmyslnost článků a ty změny názorů během tří vět... K Domi opravdu nemám co říct :-| nerozumím...
A akčnost článků... to asi opravdu závisí na blogerech :-)

8 Miloš Miloš | Web | 22. dubna 2015 v 17:21 | Reagovat

Kamenem úrazu je přechod pod Novu. Tím se všechno posunulo k bulváru, senzacím, plytké zábavě a vůbec všemu, co může oslovit větší počet čtenářů a zvýšit příjem z reklamy. A protože většinu autorů na Blog.cz tvoří velmi mladá děvčata kolem 10-15 let, tím, co nejvíce souzní se záměry Novy, je Krásná.cz.
Od blogerek, které vedly rubriky AK, jsme se dřív než byly rubriky zrušeny a jejich články na rozloučenou vymazány, jsme si mohli přečíst, že je Standa informoval, že AK přestal být pro vedení zajímavý a prioritou se stala Krásná.cz a Fanda. Zřejmě to dostal nařízeno shora. V tom ho lituji, protože člověk, když se něčím živí, měla by ho práce alespoň trochu bavit a nevěřím ani trochu, že prohrabování články na Krásné může trochu rozumného člověka něčím oslovit, ale jak se říká: "Koho chleba jíš, toho píseň zpívej."
V AK je ještě pár idealistů, kteří věří v obnovení klubu jako garanta kvality, ale ve skutečnosti se už hraje na úplně jiném hřišti. Články v pohyblivém panelu to dokládají více než jasně.

9 mJ mJ | 22. dubna 2015 v 17:33 | Reagovat

mně už je tady všechno docela ukradený :D teda.. jen v jistém slova smyslu. Kdyby tam "nahoře" byl někdo, kdo by byl schopný s tím něco dělat, asi by mělo cenu nad tím ještě přemýšlet. Ale po posledních majlech.... můžem být rádi, že máme jednoduchou free doménu, kde se dá nějakým způsobem fungovat.
Popravdě ani jsem nepočítala, jak dlouho tam slečna Domi byla.. beru to  prostě jako "who cares".. na hlavní stránce mě většinou zdrží nuda.. a když se nijak nezbavím, prstě to zavřu :D

mně chybí třeba mobilní appka, větší možnost úpravy designů (vlastní písmo pro titulek, velikost titulku, ne jen velikost pro všechno písmo na blogu.. atp)... ale jelikož se nepovažuju za nějakýho ultrablogera.. může mi to bejt prostě jedno.

10 Limeo Limeo | E-mail | Web | 22. dubna 2015 v 18:39 | Reagovat

Já jsem zkoušela plno webhostingů - webnode, pise.cz, blog.sk, webgarden, webzdarma, dokonce i Endoru, ale i tam mi vždy něco chybělo a vždycky jsem se vrátila sem - na blog.cz :-D. Nikdy asi nenajdeme ideální hosting, vždycky se nějaké chyby ukážou, i když třeba až po nějakém čase ;-).
Heh, mláďata... To je zvláštní označení :D. Ale to si myslím není problém blog.cz ale spíše blogerů, ale přeci jenom, každý někde začíná a když si vybavím ty krátké žvásty o ničem, které jsem psala já, mám chuť se propadnout :D.
Poslední dobou se mi zdá, že na nás Standa docela kašle. Nejenže článek, který je dnes článkem týdne tu byl již celkem třikrát, ale tohle dělá neustále. Nebo tam nechá jeden nudný článek viset týden. A co víc - z blog.cz odešel poslední člověk, který rozuměl HTML, takže designy, které putovali do soutěže a měli být zařazeny do nabídky se tam nikdy nedostanou... Celkově se blog.cz řítí k zániku, to je nepopiratelné.

11 Terka Terka | E-mail | Web | 22. dubna 2015 v 18:47 | Reagovat

Poslední dobou, vlastně nevím, od které doby, mi blogování nedává to, co bych si přála. Baví mě, ale už to není to, co třeba před rokem. Přečtu si pár článků na titulce, podívám se do toho pohyblivého boxu, pročtu a okomentuji články, co mě zajímají a tak... :-) Výjimkou byl ten týden, kdy tam byla Domi... vážně, těším se na další den, až tam bude zase něco jiného a ono to tam je celý týden? Ale podívala jsem se na to až asi čtvrtý den, předtím jsem delší dobu odolávala. :-)

Hrozně mě štve, že je blog Autorského klubu neaktivní a možná právě toto ty blogery, co nejsou členy, tak demotivuje. To, že nemají možnost postoupit nikam dál... teď, jak jsem si přečetla v komentářích, jsem se na ten blog po delší době podívala a prázdná stránka - to jako vážně? I když, možná to znamená, že to převzal někdo jiný nebo... jsou to jenom mé plané naděje.

Abych pravdu řekla, uvítala bych nějakou aplikaci Blog.cz. Přes mobil bych články pravděpodobně nepsala, ale kdybych je mohla číst bez toho, abych si ho musela zvětšit (sice používám aplikaci od Seznamu a ta mi to přizpůsobí, ale i tak). Nebo že bychom přes tu aplikaci mohli číst i články, když jsme offline. :-) To by bylo fajn. Ale asi jsem moc naivní, co? Možná, kdyby se jednalo o články, které si člověk nějakým způsobem uloží... :-)

[4]: Tak ohledně těch komentářů - ty si můžeš nechat zasílat na mail. :-)

12 Magdaléna Magdaléna | Web | 22. dubna 2015 v 18:58 | Reagovat

Jé a já čekala, že to bude spíš o tom, co ti chybí v nastavení blogu. :)
.
Já kupodivu na blogu mám co číst stále :) Ale je pravda, že logika výběru na hlavní straně se mi také někdy nepozdává :)

13 surpan surpan | E-mail | Web | 22. dubna 2015 v 19:00 | Reagovat

[10]: Pak je otázkou, zdali nadále tvořit. I když příjmy z reklam u takového množství blogů budou asi dost zajímavé a těžko by zrušili kompletní podporu. Jen mít blog, bez možnosti čtení dalších článků...což by třeba přes webgarden šlo, jen by nebyla podpora a čtenáři by fungovali pouze přes vyhledávače a u těch lepších přes sociální sítě...no nevím. Snad aspoň zachovají současný stav a nedojde k úplnému rozpadu.

14 necroparanoia necroparanoia | E-mail | Web | 22. dubna 2015 v 19:14 | Reagovat

Musím s tebou souhlasit. Celej tejden jsem se těšila na nový články a na konci tejdne už jsem měla sto chutí Domi postavit ke zdi a zastřelit. Bohužel jsem si video pustila, takže několik minut života v kelu, což taky k radosti nepřidá. Někdy jsou na titulní stránce opravdu hovadiny a když čtu jinde kvalitní články, říkám si kam dal Standa soudnost. A to co provedli s autorskym klubem, to už ani nekomentuju.

15 Lisi Lisi | Web | 22. dubna 2015 v 19:16 | Reagovat

Nesouhlasím s tím věkem. Myslím si, že se dá poznat i podle toho. jak blog vypadá. Navíc mladší autorky hodně často míchají do textu angličtinu a vyskytují se u nich hrozitánské chyby. To jsem teď narazila na nějaký začínající blog, autorka napsala článek o čtyřech řádcích, že bude publikovat své povídky. Kolik špatných i/y a chybějících čárek v tom kratičkém textu bylo, to si nechtěj ani představit.
Když už někdo mladší má písemný projev bez těchto neřestí, tak pokud mě alespoň trochu zaujme téma, tak si ho ráda přečtu. Rozhodně bych nijak nediskriminovala.

16 surpan surpan | E-mail | Web | 22. dubna 2015 v 19:46 | Reagovat

[15]: Jo, tak nějak to vidím také a nechci diskriminovat jakoukoliv skupinku. Jenže jsem mnohdy narazil na blogy, kde ani podle designu, ani podle začátku článku nebyl znát, o koho se jedná. V půlce bylo již znatelné, že tam něco nehraje a na konci článku jsem si vidličkou chtěl vypíchnout oko, jako trest, že jsme se chytil do pasti.
Ale abych jen nenadával na ty mláďata nevybouřené, našel jsem jednou i článek, který napsala asi patnáctiletá slečna a rozhodně jsem byl rád, že jsem jej dočetl, neboť byl parádní. Ale tohle bylo jednou asi ze sto pokusů.

17 surpan surpan | E-mail | Web | 22. dubna 2015 v 19:52 | Reagovat

[14]: Blog autorského klubu jsem po delší době viděl až nyní. Ani jsem netušil, že to odepsali. Takže ani nepřijímají nové členy a stálé nechají už na vždy i kdyby nepublikovali? Jsme navždy uzavřeni ve skupině, které nemá ani homepage? :-)

18 necroparanoia necroparanoia | E-mail | Web | 22. dubna 2015 v 20:01 | Reagovat

[17]: V podstatě jo. Na blogu AK bylo rozloučení blogerů, co psali do stálých rubrik, ale to Standa smazal, takže teď tam je to co tam je.

19 Vikomt Vikomt | Web | 22. dubna 2015 v 20:08 | Reagovat

[17]: A s Lotty Biondi! :D

[10]: Nové informace? Poslední člověk přes html? Cože?! O_O

20 Bloud. Well Bloud. Bloud. Well Bloud. | E-mail | Web | 22. dubna 2015 v 21:18 | Reagovat

Mně na blogu.cz chybí mužní blogeři. Až na pár výjimek, na které mi stačí prsty jedné ruky.

21 zpravicqy zpravicqy | Web | 22. dubna 2015 v 21:23 | Reagovat

Pěkný článek...  :-D

O Domi jsem nevěděl. Ze zvědavosti jsem si jí dohledal. No, pustil jsem si to dvakrát! Vždyť je to geniální surrealismus. Nevím, jestli jsem na drogách já nebo ona, ale stálo to za to.

Na blogu jsem nový. Mimochodem, jsem hrdý na kvalitní obsah, který přináším. Jakým stylem se vůbec vybírají články na homepage? Hlasování si moc nedovedu představit. Mohlo by to vést k určitému elitářství.
Souhlasím s aplikací a nějakým inteligentním systémem upozornění.
Autory bych motivoval zmrzlinou zdarma. Nejlépe čokoládovou.

22 Sugr Sugr | E-mail | Web | 22. dubna 2015 v 21:24 | Reagovat

Před 6 lety jsem s pár zapálenými blogery přemýšlela o rozdělení Blogu cz. na alespoň dvě věkové skupiny: do 50let a nad 50let, ale neprošlo nám to tenkrát ani když jsme to navrhly coby dobrý (jen) nápad.

Nuda..., jo to se objevuje na titulce dost často, nejen Domi má tuto prioritu. :-)

Co člověk, to názor.
Někdo má rád holky, jiný vdolky, takže co se líbí mě, nelíbí se zas tobě, nelze tu přesně určit jak má blog fungovat a o čem má být.
Kdysi tu platilo pravidlo, že Blog je "psací", v poslední době tu mají zelenou videa, prioritu mají fotky blogerů uveřejňované na blozích...,
tak nějak pomalu, ale jistě už to "blogerské psaní" přestává mít zcela svůj původní smysl...

23 Sugr Sugr | E-mail | 22. dubna 2015 v 21:31 | Reagovat

[22]: ...nápad jsme navrhly (blogerky) :-)

24 Sugr Sugr | E-mail | 22. dubna 2015 v 21:57 | Reagovat

Ještě si dovolím půjčit tvou poslední super větu z tvého článku:"...být na hlavní straně jen proto, že jsem napsal, že jsem ráno nezhasnul doma světlo na wc a hned druhý článek, že mi nefunguje světlo v ledničce a hned jsem boreček s dvěma super články na homepage blog.cz."
Ano! Tyto texty zabírají denně titulku Blogu cz. někdy i dvakrát! :-D :-!

25 Vikomt Vikomt | Web | 22. dubna 2015 v 22:40 | Reagovat

[19]: Oprava: Biondi je zázrakem (konečně) vyloučena, takže už to není tak hrozné. :D

26 surpan surpan | E-mail | Web | 23. dubna 2015 v 6:33 | Reagovat

[20]: Popravdě CHlapy s velkým CH, tedy ti, co se doma nepudrujou makeupem, umí se zapotit u práce, nechodí po obchodech s oblečením a nevybírají si každý týden nějaký nový hadřík, nenosí kšiltovky s rovným kšiltem, kalhoty u kolen, umí si prosadit své...
Když vidím dnešní mladou generaci "kluků", nevím jestli slovo "chlap" nezanikne. Nedovedu si představit, že bych žil stejným způsobem. Možná je to tím, že jsem již jiná generace, která prošla i výchovou na vesnici, kde hiphop hadry zklízely posměch a kde se problém řeší rozbitím ksichtu. Neříkám, že to takto má být. Ale dnešní zženštilost u mladých, hlavně ve větších městech, mě dost zaráží.

27 Jana Jana | E-mail | Web | 26. dubna 2015 v 9:14 | Reagovat

Také bych ocenila méně prostoru pro TT, více prostoru pro publikující lidi s hlavou a patou. Video jsem naštěstí neviděla, ale vždy mne zamrzí, když je tam dlouho to samé a nemám možnost nějakého většího výběru.

28 Choi Mari Choi Mari | Web | 27. dubna 2015 v 11:41 | Reagovat

Některé články na hlavní stránce nevím, co tam vůbec dělají. A ještě ke všemu ty titulky, které odrazují snad všechny kromě milovníků bulváru.

[27]: Taky jsem ráda, že jsem video neviděla, jestli má takový ohlas.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama