Rozdělení základních desek a procesorů podle socketů

8. září 2014 v 7:29 | surpan |  Počítače - rady a informace
Od vzniku prvních počítačů uběhla pořádně dlouhá doba. Nedávno se mi do ruky dostal krásný procesor 186 a 286. Rozhodl jsem se tedy především pro zajímavost nafotit sockety základních desek a procesory, které do nich patří. Seznam zatím není zdaleka dokončen, neboť procesorů byly mraky a protože mnohdy mám procesor, ale nemám k němu základní desku, nebo naopak. Jak mám obojí, teprve potom fotím a vkládám do seznamu. Seznam tedy poroste ještě nějakou dobu.

Nejběžnější procesory, které má většina z nás v počítačích jsou procesory od Intelu do socketu 775. Ať už je to Celeron, Pentium 4, nebo Dual core, Core2Duo nebo Core2Quad:Tyto procesory nejsou sice již nejmodernější, ale stále zvládají bez jakýchkoliv problémů běžné práce jak doma tak v kanceláří, Core2duo a core2Quad o vysoké frekvenci utáhne i náročné hry.

Historicky zajímavý je pak procesor IBM 6x86 o frekvenci 133MHz (pro zajímavost, procesory Core2duo mají frekvenci i 3,17 GHz - dvakrát). To jen pro srovnání, jak se vše urychluje a zdokonaluje. Tento procesor od firmy IBM patří do socketu 7 (česky patice). 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama