Jste kuřák? Trpí i Váš počítač či notebook

5. května 2014 v 7:12 | surpan |  Počítače - rady a informace
To jak si kuřák ničí plíce dehtem a kdo ví čím ještě je známé a tímto se tu nebudeme zabývat. Je to totiž zbytečné. Na druhou stranu by měl každý kuřák vědět, že trpí i elektronika v dosahu cigaretového kouře.

To, že se počítače a notebooky zanáší prachem a kdoví jakým čurbesem je také jasné. Proto je nutné počítač čistit od prachu. U notebooku je to ještě větší nutnost, neboť se větrák ucpe mnohem rychleji a notebook se přehřívá a v tom lepším případě se vypíná po pár desítkách minut. V tom horším případě se přehřeje a po pár opakování dojde k úmrtí čipu či grafiky. Tedy velmi nákladného hardwaru. Oprava je sice možná, ale velmi nejistá a i tak nákladná. To už je lepší vyměnit celou základní desku, než neodborné nahřívání apod.


Preventivním odstraňováním prachu prodlužujete životnost počítače i notebooku a zabraňujete jeho přehřívání. Také se nedoporučuje pokládta notebook na nohy, do postele, tedy na látky, které brání proudění vzduchu a obsahují také prach. Tohle je urychlení smrti notebooku.

U počítačů a notebooků vyskytujících se na prašných či kuřáckých místech je takové časté čištění nutnost. Na obrázku je rozdíl, mezi kuřáckým počítačem, který je ucpán nejen prachem, ale i lepkavou hnědou smradlavou hmotou z cigaretového kouře. Tento počítač je již po smrti. Druhý větrák je běžně používaný pc v domácím prostředí, který je také nutno očistit, ale nejedná se o krizovou situaci.

Čištění notebooků nechejte raději na zkušených, stolní počítač je možné s trochou opratrnosti vyčistit v běžných domácích podmínkách.

Pokud chcete nutně používat notebook v posteli, doporučuji pod notebookem mít chladící podložku, které zároveň zabraňuje ucpání nasávání vzduchu k větráku a chladiči procesoru a grafiky.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama