Spamování v komentářích na blog.cz

22. března 2014 v 12:23 | surpan |  Optimalizace webů
Každý bloger to již jistojistě zažil, že pod články někteří méně úspěšní blogeři spamují své odkazy na blogy, kde nikdo nechodí, nebo jen vyjímečně, když se chytí na lákadlo typu: "Podívej se na můj blog, je skvělý!"

Jistojistě svělý nebude. Už podle vyjadřování a vnucování mnohdy stejných blogerů, kteří kydají odkazy pod Váš článek, bez zjevného smyslu k danému tématu, je jasné, že se snaží o něco, co je vlastně absolutně zbytečné. Vysvětlíme si proč, tady v této části by měli naopak zmerčit právě tito spameři, kteří toto mají ve zvyku:

1. budování zpětných odkazů je důležitá část optimalizace pro vyhledávče, ale odkaz nelze házet kam se Vám zachce
2. při výrazném spamování vlastních odkazů můžete dostat ban jak od majitele blogu, tak i od vyhledávačů
3. většina blogerů link, který se nehodí k tématu nejenže ignoruje, ale také jej maže
4. aby blog fungoval, nestačí jednou za čas zvednout si návštěvnost spamováním odkazu, ale správně fungující blog lidé navštěvují pravidelněji, když hledají danou informaci, nebo jen pro zajímavost článků a galerií, proto blogy, kde se nevyskytují žádné hodnotné informace, fotografie nebo články, které čtenáře donutí přjít znovu na další čtení a případně si Váš blog dát do RSS, nemají pořádný smysl a čas strávený spamováním je zcela zbytečný

Místo rozšiřování odkazů na Vaše blogy, kde nic pořádného není, věnujte čas článkům a informacím. Ne každý je rozený spisovatel nebo fotograf nebo grafik. Pokud ano, má to snažší. Ale blog může zaujmout i tou snahou, příběhy, aniž by byl skvěle napsán. Nejsem žádný spisovatel ani filozof, tudíž také nepatřím mezi ty, kterým to jde jednoduše. Ale snaha se cení a spamování v komentářích je to poslední, co by měl bloger dělat.
 

1 člověk ohodnotil tento článek.

Komentáře

1 David David | E-mail | Web | 30. května 2014 v 9:38 | Reagovat

Skvěle a pravdivě napsáno! :-)

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama