Průkazy energetické náročnosti budovy - kdy a proč?

11. března 2014 v 20:53 | surpan |  Stavba domu svépomocí
PENB - Průkaz energetické náročnosti budovy je dle zákona 406/2000 Sb. od roku 2009 potřeba nechat si zpracovat při výstavbě všech nových budov a větších změnách dokončených staveb. Od 1.1.2013 novela zákona zavádí povinnost předkládání průkazu PENB i při prodeji a pronájmu budovy.

Takovýto energetický průkaz může zpracovat pouze osoba oprávněná dle § 10 zákona č. 406/2000 Sb., což je osoba autorizovaná dle zvláštního předpisu.

Tento průkaz tedy je třeba zpracovat při každé výstavbě rodinného domu. Nabídka zpracování je široká, ceny se velmi liší, je tedy dobré brát zřetel na kvalitu a cenu zpracovatele.

Za sebe mohu doporučit firmu, která PENB zpracovává levně a kvalitně, možnost i expresního zpracování energetického štítku - www.energeticky-stitek-levne.cz
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama