Těžká doba pro duševní klid

3. února 2014 v 19:03 | surpan |  Téma týdne na blog.cz
Žijeme v době, která má své kouzlo, ale zároveň je nesmírně náročná, kvůli tlaku na každého jedince.
Bez peněz to nejde. Člověk si už nemůže ani říct, ano, půjdu žít na venkov, budu dřít na poli, chovat ovce a budu mít klid na duši, protože nebudu potřebovat práci a vše bude prostě úžásné.
To by možná šlo, kdyby se člověk dokázal oprostit od všeho, co mu nyní usnadňuje život. topit dřevem také není zadarmo, svítit svíčkami a vařit na ohni také nebude to pravé ořechové.
Ale budiž. Tohle by klidně ještě šlo nějak zvládnout.
Ale řekněme, že je člověk na pokraji vyčerpání, rád by si někde postavil nějaké malé obydlí, kde by s rodinou žil. Počítejme i s tím, že má někde malý pozemek. Jenže doba, kdy se dalo někde na pozemku úplácat dům z kamení, hlíny a materiálu, co se někde sehnal pod rukou nebo prostě levně sehnal je dávno pryč. Taková stavba by vyšla dost draho a těžko by Vám pomáhal soused za pár vajec a dva králíky.
Také by Vám domek přijel brzy srovnat nějaký buldozer na žádost stavebního úřadu, protože na takové obydlí není možné sehnat stavební povolení (nemá dostatečnou statiku, musí splňovat telepně izolační normy, atd). A pak přijde faktura o proplacení demolice.
Takže tohle také není řešení. A to jsem zapomněl dodat, že by Vás neustále obtěžovaly úřady, aby jste zaplatili daň z nemovitosti a pozemku.
Krom toho, by jste museli minimálně platit vodu. Že si vykopete studnu a septik? No to už také neprojde. Septik Vám už nepovolí skoro nikdo a v případě, že máte vlastní studnu s pitnou vodou, Vám napaří vodárna cenu za stočné, tedy odpad a ve výsledku Vás to může vyjít na víc, než kdyby jste vodu odebírali. Proč? Protože v přiadě, že není voda odebírána, nelze přesně určit, kolik odpadu jste vyprodukovali. Tudíž platí tabulkové množství podle počtu členů domácnosti, které je slušně nadhodnocené oproti spotřebě šetřivých spotřebitelů.
Takže pokud by se někdo chtěl oprostit od města a hektické práce s tím, že se uživí na vsi chovem a pěstováním a uživí vlastní rodinu, tak to z mého pohledu je silně nereálné. To nemluvím o tom, že časem istě bude zakázáno topit uhlím a dřevem a budou povoleny jen některé druhy ekologických paliv.
Tady je tedy taková malá rada, které štve náročný a zbytečně moc rychlý styl dnešního světa a rádi by si udělali život snažší. Je nutné to opravdu promyslet do detailů.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama