Kdy nejlépe publikovat články na blogu?

12. února 2014 v 11:57 | surpan |  Optimalizace webů
Věčná otázka. Každý by byl určitě rád, kdyby jeho článnky byly hojně čtené, nejlépe hned od vydání. Otázkou tedy je, kdy publikovat. Četl jsem, že nejlépe ráno, mezi 7 až 10 hod a to především z důvodů, že každý bude mít celý den si článek přečíst, bude mít celý den na něj narazit a i návštěvnost je větší. Ale záleží i na tématech.

Testoval jsem návštěvnost mých webů a největší návštěvnost je mezi 16 až 22 hodinou. Ať je to eshop nebo stránka nabízející služby. Ráno je nástup návštěvníků postupný, doba mezi 7 až 10 hod u mých webů rozhodně neplatí.

Otázkou také je, zdali na blog přinášite informace, které se vztahují k danému dni, třeba aktuální zprávy by návštěvníci měli číst hned po vydání, narozdíl od informačních, poučných a podobných článcích, kde naopak stačí i delší doba, kdy jej bude vyhledávač umísťovat na zajímavou vyhledatelnou pozici. Stává se mi, že některé články po sepsání nikdo nenavštíví, ale po 4 měsících najednou jejich návštěvnost prudce roste. Předpokládám, že jej někdo někde sdílel nebo právě článek se již po delší době dostal na zajímovou pozici ve vyhledávačích.

Udělám pár zkoušek, podle různých časů, kdy články mají největší úspěšnost. Samozřejmě se to nedá brát jako pravidlo, ale třeba to bude pro pár blogerů zajímavá informace.
 

1 člověk ohodnotil tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama