Fantazie života

28. února 2014 v 13:12 | surpan |  Téma týdne na blog.cz
Celej život něco budujete. Získáváte kamarády, pracovní kontakty, nějakou pozici ve společnosti. Někomu se daří méně, někomu více. Někdo to neřeší a jde mu vše automaticky, někteří na to nikdy nepřijdou.
Snažíme se něco vydělat, zabezpečit se na stáří, zabezpečit děti a případně vnuky, když už se máme dobře.
Celoživotní práce a budování. Zahřeje na srdci, když se Vám něco podaří.
Vybudujete si jméno, stanete se třeba známým zpěvákem, nebo šikovným řemeslníkem, který umí a plní a zákazníci mu volají sami i bez reklamy.
Pak člověk zestárne. Má nějaké postavení ve společnosti. Můžete jej znám jako člověka úspěšného nebo jako člověka, který nikdy neodmítne pomoc ostatním.
Ke všemu je ale potřeba pevné zdraví. Proč život je postaven tak, jak je? Tohle vůbec není fantazie. Jako dítě nevnímáte problémy, nebo jen omezeně. Pak rychle dospějeme a zjistíme, že život je složitý a aby jste nemuseli žít od výplaty k výplatě, je nutné obětovat zdraví a volný čas a zabezpečit sebe a rodinu. Pak, když už zjistíte, že jste něco vybudovali, pak víte, že už není zrovna pevné zdraví.
Pak dojde na stáří. O zdraví se již skoro nedá mluvit, některé nemoci udělají z lidí hromádky neštěstí, co si sami nedojdou na záchod. Proč to tahkle je? Zažít si život se vším všudy, jak s tím pěkným, tak s problémy a najednou příchází konec a vy v plínkách ležíte a sestry okolo Vás lítaj? Hodně zvláštní život.
Co si o tom myslíte Vy?
 

1 člověk ohodnotil tento článek.

Komentáře

1 oldie oldie | Web | 28. února 2014 v 15:57 | Reagovat

Jak si představuješ pojem "někomu se daří více" ?

2 surpan surpan | E-mail | Web | 28. února 2014 v 16:15 | Reagovat

[1]: Tak to je na každém, aby si to přebral podle svého uvážení. Já to beru tak, že prostě někdo se má líp, neživoří na úkor volného času, protože pořád maká, nebo už si něco vybudoval a už je klidnější a zajištěný :-)

3 Eumenidas Eumenidas | Web | 2. března 2014 v 12:43 | Reagovat

Právě proto mi připadají kecy stylu prodlužování života jako jalové. Jistě, nikdo nechce umřít, dokonce ani osmdesátiletí nebo devadesátiletí lidé, ale prodlužování života je jen prodlužování stáří.
Je to nefér a je to nespravedlivé. Vlastně nejlepší období je dětství, kdy jsi i chráněný a v bezpečí, je o tebe postaráno. Pak už se musíš jen otáčet (pokud nemáš bohaté tatíky, kteří ti sypou velkorysé kapesné a kazí tvůj charakter, kde se dá), a buď makáš jak šroub a vyděláš si, nebo makáš jak šroub a vyděláš si leda kulový, s prominutím za ten výraz, ani tohle dnes není vyjímkou, že lidi dělají nadoraz, a jsou mizerně placení, jenže v oblasti, kde není práce, musí brát to co se dá, což nahrává firmám velkozlodějským, ale to jsem zas odbočila.)
No a tak vyděláváš a vyděláváš a něco si možná ušetříš, ale je možný, že ve čtyřicítce skončíš s infarktem a pokud nezpomalíš, nedočkáš se ani důchodu, natož aby sis ho užil. A když zpomalíš, jsi zase bitej na penězích, protože příjmy jsou nižší, nebo tě vyhoděj z práce, protože nestačíš a příjmy jsou ještě nižší.
Takže to máme pěkný přehled výhod a nevýhod zaměstnaných lidí.
Další možnost je, sklouznout na úroveň hyen a pořádat prodejní akce pro důchodce, nebo si obléknout exekutorský kabátek a rejžovat z jedné nezaplacené složenky. I takoví jsou mezi námi a ti se o důchod věru nemusí starat. :-(

4 surpan surpan | E-mail | Web | 2. března 2014 v 13:02 | Reagovat

[3]: Pěkně napsané, možná delší komentář než celý můj článek. Ale vystihla jsi to přesně, jak jsem to myslel.
Mám ale pár známých, co se dokázali i v tomhle "bordelu" a stát se úsoěšnými podnikateli, jak v nějakém řemesle, tak ve službách. Ono to jde, ale každý na to nemá odvahu nebo to vzdá moc brzo. Tady je bohužel třeba do toho dát ještě víc než v zaměstnání.
Třeba jeden kamarád se před půl rokem rozhodl odjet do Anglie, kde si našel práci do 3 týdnů a to i bez nějaké znalosti angliny. Uvažuje, že tam začne i podnikat. A to tam je půl roku. Je to tam úplně jiný svět, lidem stát neupírá právo uživit se sám, jak je to tady, už jenom tím papírováním a tím, že když si někdo něco objedná, tak ti vlastně nemusí zaplatit a nic mu ani nehrozí, přitom toho podnikatele tím může dostat do existenčních problémů. Tak, a to je další skoro článek. :-D Díky za odezvu

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama