Adventem to všechno začíná, nebo končí?

4. prosince 2013 v 20:58 | surpan |  Téma týdne na blog.cz
A mám po srandě. Vánoce se blíží, což je pro mě samotného dost strašidelná zpráva. Každý rok je to horší a horší. Nejen, že bych měl mít už dárky koupené, ale já vlastně ani nevím, co komu dát. Vánoce mi nepřijdou vlastně vůbec nijak zajímavé. Je to komerční průjem, kdy člověk nakoupí hromady dárků za hromady peněz, přežírá se, aby měl co hubnout podle předsevzetí na Novej rok, vše je uspěchané, obchody plné, lidi nestíhají, jsou protivní, a všude to je jak v konzervě od sardinek. Tím nemyslím smrad rybinySmějící se, ale prostorové problémy v nákupních centrech.
Nemám prostě už Vánoce rád. Ano člověk si odpočine (pár dní odpočinku oproti tomu měsíčnímu stresu mi přijdou směšné), posedí s rodinou (pokud rodina klape, což u nás ano, tak posedím s rodinou rád kdykoliv je čas), dostane a dá pár dárků (které stejně z velké části nikomu radost neudělají, bo se vůbec netrefíte do vkusu obdarovaného, i když jste si lámali hlavu co koupit celej měsíc). Já vidím rádost z rodiny, obdarování blízkých, klidnou atmosféru zcela jinak. Dárek mohu dát kdykoliv v roce, pokecat s rodinou, blíkými přáteli také.
Staré tradice, které měly něco do sebe, klid a pohodu nahradil stres, dárky za tisíce, na které si ještě většina půjčí, aby se mohli dostat do pořádného průseru napřesrok, umělé stromečky, všude podělanej santa a sobi, umělé dekorace a baňky, žádná vůně jehličí, cukorví koupené od Babiša z Penamu, co se nedá požvejkat ani týden před Vánoci, když má být čerstvé, umělá radost z nepovedených dárků, přání poslaná z mobilu v kopii všem v kontaktech.
Už toho mám dost, stejně za Vánoce uvalím hromady peněz, ale stromek bude živej, ozdobenej poze přírodními produkty, jak jsou sušené květiny, pomeranče, dřívka a další zajímavosti.
Aspoň částečně se dostanu z toho kolotoče, ale furt je to málo. Pořád to bude stejné, jen s drobnými změnami. Stejně pořád nevím, co komu koupit, všichni všechno mají, jen to, co potřebují jim dát nemůžu a to je zdraví. Tak aspoň snad pohodu a rodinný kruh.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 Lucy Lillianne Lucy Lillianne | E-mail | Web | 4. prosince 2013 v 21:07 | Reagovat

jj, presne tak, vanoce jsem mela rada jako decko, ale ted je chci proste vymazat, ale ostatni mi to nedovoli

2 Ann Taylor Ann Taylor | Web | 5. prosince 2013 v 9:24 | Reagovat

A máš pocit, že musíš žít nutně dárky za statisíce, umělými dekoracemi a dobrovolně se Vánocemi štvát, nebo to udělat nějak jinak? A zajít dál než stromek (nikdy jiný, než živý, bez živého to není nic)? Když nevím co koupit, nekupuju nic. Když nevím, co toho druhého zajímá, radši mu nedám nic, než mu dát najevo: Hrozně mi na tobě záleží, tak tady máš ponožky a žiletky, to je důkaz.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama