Předjíždění kamionů na dálnici

20. listopadu 2013 v 16:51 | surpan |  Jen se vykecám
Každý, kdo má řidičák, nebo aspoň auto a jezdí s ním víc než jednou za rok na dušičky a má dálniční známku k využití, ne jako nálepku na sklo, tak asi zná ten problém. Jedete po dálnici, pravým pruhem se táhne nespočet kamionů, tak jedete v levém, rychlejším pruhu a kamiony jedoucí 80tkou předjíždíte. ale ehjle, dodržujete maximálku 130 km/h a najednou nějakej imbecil s kamionem se rozhodne strouhnout to těsně před Vás do levého pruhu a tlačí se 82 km/h vpřed. čekáte až tedy předjede svého kolegu jedoucího o 2 km/h pomaleji. Když už to vypadá, že po 5 ti kilometrech jeho předjíždění se zařadí před něj, zjistíte, že má v úmyslu předjet další 2 kamiony vpředu.

Co dodat? Lidi se k sobě chovaj jak kokoti, slušnost téměř vymizela, oboustranná tolerance řidičů už dávno není a vemi rychle ji vymě'ňuje agresivita a fyzické násilí.

Koho by nenasralo, když hodinu čeká v koloně, protože se magoři neumí řadit a pak jede dalších 200 km po dálnici 80tkou, neboť každej kamioňák chce jet o 2 km/h rychleji, než ten před ním. Pro mě, jako řidiče osobáku je velký rozdíl, zdali pojedu 80 tkou nebo 130 tkou, a to přesně v 50 ujetých kilometrech za hodinu navíc. Hlavně po hodině v koloně.

Takže "arivederči kokoti dálnic" a všem rozumným, slušným a zkušeným řidičům přeji hodně najetých kiláků bez čekání a nehod.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama