Myslet předem se vyplácí

15. října 2013 v 18:49 | surpan |  Stavba domu svépomocí
Momentálně bydlím v pronajatém bytě a zjistil jsem, jak je velmi důležíté vše dokonale promyslet, než začnete realizovat jakoukoliv stavbu nebo rekonstrukci.

Začíná to super hyper skvělými designovými umyvadly, které sice vypadají úžasně, ale protože mají "odkládací plochu" vzadu u zdi zcela rovnou bez posraních výstupků, tak při každém odběru mýdla, nebo načepování si mýdla zůstane trocha vody na této ploše, a jak ji je tam víc, samozřejmě teče pod umyvadlo na zem. Takže budete pořád vytírat.

Druhá super věc je nedomyslet odvod vodních par a zápachů z koupelen a záchodů. Mám opravdu zajímavý elektrický větrák s trubkou nad střechu. Na tom by nebylo nic divného, ale páry samozřejmě kondenzují a občas se spustí krásný vodopád z větráku na wc, v koupelně, ale i z digestoře. Tady přesně nevím, jak proti tomu bojovat, ale určitě pohled a nepodcenit.

Jako poslední si nechávám perličku. Jedná se o vanu, která má super vodní baterii, kde se otvorem v horní části vany zasouvá hadice od sprchové hlavice do vnitra vany. Super věc, nikde nečouhá po sprchování hadice. Ale jen do doby, než budete potřebovat výměnu hadice, která samozřejmě nevydrží věčně. Nejen, že mi hadice upadla od hlavice a zasunula se pod vanu a trocha vody je pod vanou, kde se nikdo nedostane, ale aby šla tato supr moderní věc vyměnit, je nutné vanu odřezat, vyjmou, udělat úpravy a teprve pak ji zase usadit zpět a zaizolovat tmelem.

Takže bacha na super elegantní vymoženosti do nových obydlí, můžou způsobit dost nepříjemností.
 

3 lidé ohodnotili tento článek.

Komentáře

1 hanka123 hanka123 | E-mail | 25. února 2014 v 19:56 | Reagovat

Hm, taky jsem si koupila vysněné umývadlo, dlouho sháněné.. designové... a na ...hmm... houby:-? Odkládací plochu nemá, takže mýdlenka musí být přidělaná rovnou na zeď (tedy po každém použití špína z rukou na zdi) a tvar umyvadla, co mě tak okouzlil, je sice pořád krásný a i prakticky vypadající, leč umýt se v něm až po lokty prostě nejde... :-?  :-? Příště, než koupím umývadlo, se v něm prvně umyju! (a ve vaně taky!!)

2 surpan surpan | E-mail | Web | 6. června 2014 v 17:52 | Reagovat

[1]: Naštěstí jde mnohdy mít obojí, jak designové tak funkční vybavení, jen u toho hledání člověk nechá hodně svého času ;-)

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama