Babišovo vítězství - přechod k absolutismu?

27. října 2013 v 11:36 | surpan |  Jen se vykecám
"Jak dopadly volby?" ptám se každého ve svém okolí a vždy se dočkám rozdílné odpovědi. Tak se vyjádřím já. Můj názor je, že je vždy potřeba mnoho rozdílných názorů a inteligentních lidí (co nejedou jen pro sebe), aby se došlo k nejlepšímu řešení a kompromisům. Tedy výsledek voleb není špatný. Ale ani dobrý.

Hlavním překvapením je ale strana Andreje Babiše "Ano". Mediální masáž přes ním vlastněné noviny byla úžasně připravená, rozdávání koblihů lidem, co jsou úplatní za pečivo také zabrala, reklama s Jardou Jágrem na Vodňanské kuře, kde se Babiš ukazuje jako lidumil a pracovitý stánkař je pro mne sicesměšná, ale taky měla něco do sebe pro ne zrovna malou hrstku přemluvených.

Nepomohla ani antikampaň ze Slovenska ukazující, že Babiš je vlastně bývalý agent KSČ a donašeč. Což nemohu posoudit, zdali je to jen antikampaň rozjetá před volbami, nebo pravda, která se mu moc nehodila do krámu. Ale pravdou je, že u nás v novinách se o jeho minulosti psalo jen poskromnu.

Takže si to sečteme. Majitel Agrofertu a Mafry. To znamená, že vlastní vše od zemědělské půdy, přes pěstování plodin, výroby biopaliv, pekárny Penam. Takže nás krmí a má nás částečně v hrsti. Pak vlastní dvoje české noviny, virtuálního operátora a zpravodajský internetový portál. Takže druhý díl skládanky je jeho. Takže nás krmí, masíruje v médiích. Už to samotné mu dodává takový vliv, který si většina z nás nedovede ani představit. A nyní jako druhá nejsilnější politická strana, nebo přesněji hnutí mu dodává chybějící třetí dílek do jeho mega miliardového puzzle. Bravo, Andreji, to se ti opravdu povedlo. Otázkou je, do jaké míry využije svou moc k likvidaci konkurence, tedy malých živnostníků aby si upevnil své postavení na trhu. Monopol jak vyšitý a vše posvěcené voliči.

Co z toho plyne? Zatím nevím, uvidíme. ale rozhodně mohu již nyní blahopřát Babišovi a popřát nám obyčejným lidem v našem bordýlku hodně štěstí. Budeme ho potřebovat víc, než si myslíme.
Doufám, že se mýlím!
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama