Jak mě štve tenhle přístup státu k nemocným apod.

23. září 2013 v 13:01 | surpan |  Jen se vykecám
Stále častěji se setkávám s lidmi, kteří jsou na pokraji sil. A to především starší lidé, kteří se sotva uživí a nebo jim nějaký šikovně školený obchodník vloudil hrnce za destíky tisíc, nebo je přemluvil na lepší paušál u mobilního operátora s vysokým plněním, nebo novou lepší smlouvu od dodavatelů energie, kde v konečné fázi zaplatí mnohem víc, než kde jinde.

Tohle je první kategorie - senioři, co v tom bohužel neumí chodit a psychickým, někdy i fyzickým nátlakem a svou neinformovaností a mnohdy jen přehnanou důvěrou v podvodníky naletí a musí i z toho mála, co mají splácet horentní sumy s úrokama, nechutné poplatky za exekutorské řízení apod. V krizi, kdy nemají ani na léky, sáhnou po půjčce a už se vezou totálně.

Druhá kategorie jsou nemocné děti, které bojují s těžkými nemocemi, které nejsou v této době léčitelné. Jejich matky jsou bohužel velmi často samoživitelky, které sotva ze svých přídavků mohou zabezpečit rodinu, postarat se o dítko, případně více a ještě k tomu pořídit dítku pomůcky usnaďnující pohyb nebo rehabilitace, které pojišťovny nehradí a bez kterých se stav nepohyblivého dítěte pouze zhoršuje.

Třetí kategorie jsou lidé, kteří z důvodů druhotné platební neschopnosti, kvůli tomu, jak to tady chodí, jak velké množství firem neplatí, lidé neplatí za práci a nemají síly, čas ani finance tyto částky vymáhat, se dostali na dno. Soudy se táhnou neuvěřitělně dlouho, tak to každý vzdá raději před bojem. Tito lid pak končí se soudním oddlužením nebo krachem.

A to všechno proč? Protože v tomto státě se mají vždy dobře jen ti, kteří v tom umí chodit a jsou zcela na druhé straně těmto třem kategoriím, které jsem zde uvedl.

Čtvrtá kategorie je speciální. Řadím do ní lidi, kteří mají několik kreditek, kontokorenty, půjčky a to vše na věci, bez kterých se člověk v nouzi musí umět obejít. Znám pár lidí, co si chtějí koupit nejnovější telefon, tablet, netbook a to jen aby byli světoví. A ono prd. Blbci jsou to. Půjčovat si věci, které nejsou důležité k životu nebo k práci, aby se člověk uživil a jsou pouze k udělání si radosti, když na to nemám, je vrcholná blbost a v tomto případě mi jich líto není.

Bohužel předchozí kategorie jsou znevýhodněny systémem, který je zde nastaven. To je ta demokracie, co jsme chtěli?
Pro nemocné děti jsme založili sbírku vršků z PET lahví, kde za každý kilogram dostaneme pro děti podle vývje na trhu cca 6 až 7 kč.

Pro koho sbíráme a kde víčka odevzdat, nebo kde poslat případné finanční příspěvky najdete na firemním webu: vršky pro děti
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama